Reklama

Z jego pomocą pozbędziesz się ślimaków. Znajdziesz w kuchni!

Ślimaki potrafią dokonać prawdziwego spustoszenia w naszych ogrodach. Niszczą rośliny, zostawiając jednocześnie charakterystyczne ślady ze śluzu na trawie. Co zrobić, kiedy mocno pokochały nasz ogródek i nie mają zamiaru się z niego wynieść? Oto domowe sposoby na ślimaki. Pomoże przyprawa, którą na pewno znajdziesz w swojej kuchni.

Ślimaki uwielbiają zacienione i wilgotne zakamarki. Są szczególnie aktywne rano i wieczorem, kiedy na trawie pojawia się rosa, a także podczas pochmurnej i deszczowej aury. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak nie podejmiemy skutecznych kroków, możemy pożegnać się z okazałymi roślinami i zielonymi warzywami. Jak pozbyć się ślimaków z ogródka? Ten sposób jest niezwykle skuteczny.

Zobacz również: Sól Epsom na ślimaki i mszyce: jak stosować?

Reklama

Plaga ślimaków w ogrodzie. Jak z nimi walczyć?

Plaga ślimaków jest niezwykle częstym widokiem w naszych ogrodach. Najczęściej żerują one w dolnych partiach roślin i na młodych sadzonkach. W większych liściach wygryzają nieregularne dziury, zaś te mniejsze pochłaniają w całości. Potrafią również skutecznie uszkodzić korzenie warzyw.

Jak się okazuje, ze ślimakami świetnie poradzi sobie cynamon. Znajdziemy go niemal w każdej kuchni, a od tej pory stosować będziemy go również w ogrodzie. Przyprawa posiada charakterystyczny zapach, który działa drażniąco zarówno na ślimaki, jak i mrówki. Wystarczy rozsypać proszek wokół roślin lub rabat. Szybko wyprosi z naszego ogrodu niechcianych gości.

Zobacz również: Boisz się kleszczy w ogrodzie? Ta roślina ci pomoże

Cynamon w ogrodzie: chroni przed pleśnią, wzmacnia sadzonki

Cynamon nie jest jednak przeznaczony wyłącznie do odstraszania ślimaków czy mrówek. Sprawdzi się również w wielu innych pracach, które wykonujemy w naszych ogródkach. Przede wszystkim ochroni pączki kwiatów przed pleśnią.

Cynamon posiada bowiem właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Dlatego też, jeśli zauważymy, że pączki kwiatów zaczynają gnić, warto delikatnie oprószyć je cynamonem. Jeśli natomiast nalot, przypominający grzyb, pojawi się na liściach, należy spryskać go mieszanką wody z cynamonem.

Cynamon wzmocni również sadzonki roślin. Rozmnażanie kwiatów niesie ze sobą bowiem ryzyko, że nowe sadzonki się nie przyjmą. Cynamon przyczyni się do wytwarzania korzeni, sprawiając jednocześnie, że roślina stanie się odporniejsza na choroby. Zanim więc posadzimy ją do ziemi, warto najpierw ukorzenić ją w wodzie i cynamonie.

SPRAWDZONE SPOSOBY NA ŚLIMAKI:

Skorupki jaj na ślimaki

Mączka bazaltowa na ślimaki 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy