Zapomnij o sodzie i occie. Oto najsilniejszy naturalny odkażacz do toalet

Czyszczenie toalety nie musi wiązać się z mozolnym szorowaniem muszli przy użyciu chemicznych środków czystości. Wiele domowych sposobów jest równie skutecznych, a jednocześnie bardziej przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych dla zdrowia. Poznaj sprawdzoną metodę na czyszczenie toalety z zacieków, która bazuje na nietypowym wykorzystaniu popularnego warzywa.

Nie musisz szorować. Naturalne środki czyszczące ułatwią dbanie o porządek w ubikacji
Nie musisz szorować. Naturalne środki czyszczące ułatwią dbanie o porządek w ubikacji123RF/PICSEL

Czyszczenie toalety domowymi sposobami

Pewnie według osób jest to najmniej lubiana czynność spośród wszystkich obowiązków domowych. Zdarza się, że nawet regularne mycie ubikacji nie chroni naszej łazienki przed szpecącymi osadami. Chcesz uniknąć konieczności używania agresywnych chemikaliów? Wypróbowanie naturalnej metody przyniesie zaskakujące efekty i sprawi, że toaleta znowu będzie lśniła czystością.

Zacieki i brud w toalecie mogą mieć różnorodne przyczyny. Brak regularności w porządkach czy używanie twardej wody, skutkujące obrastającym muszlę i spłuczkę kamieniem? Toaleta to także środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i pleśni, które odpowiadają zarówno za szpecące plamy, jak i brzydki zapach. Czas znaleźć prosty sposób, by rozprawić się z nimi na dobre.

Ekologicznie: Porządki bez chemii

Wieczorem wrzuć do sedesu. Rano będzie czysty i świeży

Znany jest jako naturalny antybiotyk. Tym razem, zamiast używać go w kuchni do przyprawienia potraw lub przyrządzenia leczniczych specyfików, wykorzystaj czosnek do czyszczenia toalety. Co prawda nie jest postrzegany jako typowy środek czystości, ale posiada właściwości antybakteryjne, które pomogą w utrzymaniu higieny w muszli klozetowej.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że patent nie wymaga szorowania. Wystarczy, że obierzesz jeden ząbek czosnku, przekroisz go na pół i wrzucisz do toalety. Najlepszą porą jest wieczór — tuż przed pójściem spać, kiedy wiesz, że przez kilka najbliższych godzin nie będziesz korzystać z łazienki. Ten domowy sposób chroni przed rozwojem bakterii i grzybów, neutralizuje też brzydkie zapachy. Przekonasz się o tym, gdy rano spuścisz wodę.

Herbata czosnkowa na osady i żółte zacieki w toalecie

Chcąc zintensyfikować działanie czosnku, warto przygotować prostą miksturę. Dzięki niej zdezynfekujesz toaletę i pozbędziesz się brzydkich osadów oraz plam.

  • Wlej do garnka trzy szklanki wody, wrzuć trzy obrane ząbki czosnku i całość zagutuj.
  • Wyłącz kuchenkę, następnie włóż do naczynia torebkę czarnej herbaty. Daj jej czas, aby się zaparzyła.
  • Gdy mikstura ostygnie, wlej mieszankę do muszli przed pójściem spać.
Do pozbycia się uporczywego osadu z toalety wystarczą torebka herbaty i czosnek
Do pozbycia się uporczywego osadu z toalety wystarczą torebka herbaty i czosnek123RF/PICSEL

Rano, podobnie jak wcześniej, spłucz wodę i ciesz się widokiem lśniącej toalety. Weź jednak pod uwagę, że jeśli ta część wyposażenia dawno nie była czyszczona, procedurę dla pełnego efektu będzie trzeba powtórzyć.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas