Reklama

Reklama

Zaskakująca funkcja pokrywki do garnków. Nie każdy o niej wie, a szkoda

Czy wiedzieliście, że zwykła pokrywka do garnków może mieć zaskakującą i przydatną funkcję? Mało kto zna to zastosowanie, a szkoda, bo potrafi naprawdę ułatwić życie. Już nigdy nie będziesz się zastanawiać, gdzie ją odłożyć, gdy jest gorąca.

Garnki, jak i pokrywki są w większości domów używane każdego dnia. Ich obsługa jest dziecinnie prosta, każdy wie, że do czego służą ich poszczególne elementy. Pokrywki - szczególnie przydatne podczas gotowania - po zdjęciu z naczynia są bardzo gorące. Szukamy zatem bezpiecznego miejsca na ich odłożenie. Blat nie jest najlepszym pomysłem, bo pod wpływem wysokiej temperatury może napuchnąć i ulec uszkodzeniu. Z kolei z gazowej kuchenki pokrywka łatwo może spaść na podłogę.

Ten odwieczny dylemat rozwiąże ukryta funkcja pokrywki - już zawsze będziesz wiedzieć, gdzie ją bezpiecznie odłożyć. Mało kto zna ten trik, a jest naprawdę przydatny!

Reklama

Ukryta funkcja pokrywki do garnków. Ten patent ułatwi ci życie

Patent ten dotyczy uchwytu pokrywki, który jak się okazuje, może służyć również do bezpiecznego umieszczenia jej na garnku. Wówczas będziemy mieć pewność, że nie spadnie na podłogę, a wysoka temperatura nie zadziała niszcząco na meble. Oto co należy zrobić.

Odwróconą uchwytem do dołu pokrywkę umieść na garnku, w miejscu łączenia jego rączki z resztą naczynia. Tak odłożona pokrywka sprawi, że potrawa będzie mogła szybciej przestygnąć, a na kuchennym blacie nie będą zalegały niepotrzebne przedmioty. Trik ten możesz wykorzystać zarówno przy garnku z dwoma uchwytami, jak i w przypadku rondelka z jedną, długą rączką. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: garnki | naczynia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy