Zmiksuj i wlej do toalety. Skutecznie wyeliminuje osad z kamienia i bakterie
Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zadań, ale jest kluczowe dla utrzymania higieny w łazience. Chcesz skutecznie pozbyć się szkodliwych bakterii, usunąć zacieki i osady, a do tego uzyskać świeży zapach? Mamy na to sprawdzony sposób. Dzięki niemu unikniesz męczącego szorowania i wdychania oparów chemicznych detergentów.
Spis treści:
Czyszczenie toalety: Domowe sposoby wracają do łask
Tradycyjne metody dbania o porządek przeżywają od dłuższego czasu renesans i wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Sprytne wykorzystanie produktów, które znajdują się w większości kuchni i łazienek, pozwala na sprawne usuwanie zabrudzeń i dezynfekcję czyszczonych powierzchni bez użycia hektolitrów żrących środków, które negatywnie wpływają na drogi oddechowe i skórę. Zastanawiasz się, czym myć toaletę, aby porządki przestały kojarzyć się ze żmudnym i męczącym obowiązkiem? Sięgnij po aromatyczne cytrusy.
Jak pozbyć się zacieków i osadów z toalety? Limonka przychodzi z pomocą
Przyjemny zapach nie jest jedynym atutem tego owocu. Wśród właściwości czyszczących limonki szczególną uwagę należy zwrócić na jej zdolność do zwalczania bakterii i dezynfekowania, co jest kluczowe w kontekście dbania o czystość muszli klozetowej. Ułatwi usunięcie żółtawych zacieków oraz osadów, których zwalczanie bywa naprawdę uciążliwe. Znamy teorię, czas przejść do działania.
Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem przy pomocy limonki?
- Przygotuj trzy lub cztery owoce.
- Wyciśnij z nich sok i odstaw - możesz wykorzystać go do urozmaicenia swoich napojów albo deserów. Do umycia muszli potrzebne będą wyłącznie limonkowe skórki.
- Pokrój je na mniejsze kawałki, włóż do blendera i wlej odrobinę wody. Włącz urządzenie.
- Po zmiksowaniu wlej kolejną porcję wody. Całość powinna mieć objętość około 600-800 mililitrów. Odstaw na pięć minut.
- Przecedź na gęstym sitku. Tak uzyskaną limonkową wodą zalej wnętrze toalety i zostaw na noc. Rano przetrzyj szczotką do czyszczenia i gotowe. Muszla będzie lśnić i pięknie pachnieć.
Higiena w toalecie: Najważniejsze zasady
Sprzątanie łazienki raz w tygodniu nie wystarczy, by móc korzystać z higienicznej i bezpiecznej przestrzeni. Konieczne jest wyrobienie w sobie nawyków, dzięki którym nie będziemy narażać się na niepotrzebny kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami. O czym trzeba pamiętać?
- Po skorzystaniu z toalety zawsze najpierw zamykaj klapę, dopiero potem spuszczaj wodę. Inaczej bakterie wystrzelą niczym z armaty, osiadając na całym otoczeniu.
- Podczas domowych porządków i mycia toalety zawsze używaj gumowych rękawic. Po każdym użyciu dokładnie umyj je pod silnym strumieniem wody. Regularnie czyść także szczotkę do toalety i pojemnik na nią.
- Akcesoriów używanych do mycia toalety nie używaj w innych częściach domu.
- Przybory toaletowe staraj się trzymać w zamykanych szafkach.
Polecamy: