Reklama

Zwrot podatku dla emerytów. Do zgarnięcia nawet 400 zł

Już w lutym składać będziemy deklaracje podatkowe za 2023 rok. Jak się okazuje, przez wzgląd na nadpłatę, emeryci będą mogli liczyć na dodatkowy zwrot podatku. O jakich kwotach mówimy?

Za sprawą decyzji rządu, który postanowił, że od tegorocznej "czternastki" oraz "trzynastki" pobrana zostanie zaliczka na podatek dochodowy, emeryci będą mogli liczyć w przyszłym roku na dodatkowy zastrzyk gotówki. Od połowy lutego urzędy skarbowe wypłacać będą nadpłaconą zaliczkę. Może ona wynieść nawet 400 zł! 

Zwrot podatku dla emerytów. Kto może liczyć na przelew?

Na zwrot zaliczki będą mogli liczyć seniorzy, których dochód w 2023 roku nie przekroczył 30 tys. zł. Jak donosi "Fakt", największy zwrot podatku otrzymają emeryci, którzy otrzymują świadczenie w wysokości 2100 zł brutto. Będzie to kwota 412 zł, nie uwzględniając innych ulg. W przypadku seniorów, którzy otrzymują 800 zł brutto świadczenia, zwrot ten wyniesie 114 zł. Średnio emeryci dostaną natomiast ok. 258 zł.

Reklama

W czerwcu Ministerstwo Finansów podsumowało akcję rozliczeń Polaków z urzędem skarbowym za 2022 rok. Wiceminister Bartosz Zbaraszczuk przyznał, że był on "wyjątkowy" za sprawą spektakularnej obniżki podatków". Wyjaśnił, że podatnicy otrzymali w sumie ponad 27 mld zł zwrotu! Zwroty pochodziły z ponad 15,7 mln deklaracji, a średnia kwota, którą zwróciła skarbówka wyniosła 1715,45 zł. Przeciętnie podatnik czekał na pieniądze 19 dni, a najkrócej - jedną dobę.

Zobacz również: 

Kiedy ZUS zacznie wypłacać "babciowe"? Sprawdź, na co możesz liczyć 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwrot podatku | podatki | seniorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy