Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jeśli planujesz sesję zdjęciową z profesjonalnym fotografem, przygotowanie jest kluczem do udanych zdjęć.

Romantycznie i zwiewnie, czy energicznie i odważnie? / fot. Agata Kwiecień
Romantycznie i zwiewnie, czy energicznie i odważnie? / fot. Agata Kwiecieńabcslubu.pl

Zarezerwuj czas i ustal szczegóły

Zwykle ustalamy datę wykonania zdjęć przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Daje to czas na obmyślenie koncepcji sesji i jej realizację. Ustal z fotografem w jakich godzinach mają odbyć się zdjęcia i zadbaj o to, aby w tym dniu nie mieć umówionych żadnych ważnych spotkań. Jeśli podczas zdjęć będziesz zestresowana, że musisz jeszcze gdzieś zdążyć, będzie to widoczne w twoim zachowaniu, a także na fotografiach.

Jeśli zdjęcia mają być wykonane w określonej stylistyce, przed sesją warto wybrać się na zakupy i poszukać czegoś specjalnie na tę okazję. Możesz również przeszukać szafę lub urządzić mini próbę z przyjaciółkami. Razem możecie wyczarować stylizację na sesję narzeczeńską. Ustal również godziny pracy fryzjera, wizażystki, transport czy nawet opiekunki, jeśli masz dzieci. Oczywiście niektóre z tych elementów są opcjonalne, ale jeśli chcesz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, upewnij się, że wszelkie terminy są potwierdzone.

Wyobraź sobie siebie na zdjęciach

Zastanów się, jak chciałabyś wyglądać na fotografiach. Romantycznie i zwiewnie, czy energicznie i odważnie? Wystarczy, że przejrzysz magazyn mody. Przyjrzyj się sesjom zdjęciowym. Zobacz jak pozują modelki. Czy taki styl ci się podoba czy wręcz przeciwnie? Czy są zdjęcia, które wyjątkowo ci się podobają i dlaczego? Poszukaj inspiracji co do fryzury, makijażu czy nawet tematyki samej sesji zdjęciowej.

Zaplanujcie z fotografem, jak będzie przebiegała sesja i ile będzie trwała / fot. Agata Kwiecień
abcslubu.pl

Około tydzień lub dwa przed sesją pobaw się w stylistę. Postaraj się wyłowić kilka strojów, które chcesz założyć. Pamiętaj, aby dołączyć do nich akcesoria, buty i biżuterię. Jeśli jesteś zadowolona ze swojego wyboru, super! Możesz powiesić je w szafie, aby czekały na swój wielki dzień albo założyć zestaw wcześniej i zobaczyć, jak się w nim czujesz. Jeśli nie, zastanów się czego ci brakuje i wybierz się na małe zakupy.

Zaplanujcie z fotografem, jak będzie przebiegała sesja i ile będzie trwała. To prozaiczne, ale jeśli macie pracować przez parę godzin warto zabrać ze sobą fundusze na parking czy obiad. Być może będziecie chcieli zrobić przerwę na coś do jedzenia. Jeśli sesja ma odbywać się np. w kawiarni lub restauracji, warto zamówić sobie deser lub coś do picia. Dzięki temu nie będziecie siedzieli przy pustym stoliku, ale przy deserze, którym możecie się podzielić.

Włosy i makijaż

Jest to jeden z najważniejszych elementów! Zasada jest prosta: im piękniej będziesz wyglądała, tym lepiej będziesz czuła się w swojej skórze, a im lepszy nastrój tym piękniejsze zdjęcia. Pamiętaj również, że zdjęcia to inwestycja na lata. Ile sesji zdjęciowych mamy okazji doświadczyć w życiu?

O ile nie jesteśmy modelami, zaledwie parę razy w życiu stajemy przed obiektywem. Zdjęcia, które wykonacie będą pamiątką na lata. Będziesz patrzyła na nie za 10, 20, 30 lat. Zadbaj o to, aby wyglądać na nich jak najpiękniej. Nie traktuj kosztów fryzjera czy wizażystki jako wydatek. Potraktuj je jako inwestycję, ponieważ to również dzięki nim twoje zdjęcia będą piękne.

Jeśli to twoja pierwsza sesja zdjęciowa, możesz być lekko zestresowana / fot. Agata Kwiecień
abcslubu.pl

Bądź wyspana, wypoczęta, zjedz coś lekkiego. Jeśli to twoja pierwsza sesja zdjęciowa, możesz być lekko zestresowana, ale nie martw się. Twój fotograf na pewno wprowadzi przyjazną atmosferę, pomoże ci się rozluźnić i zadba o to, abyś na zdjęciach wyglądała pięknie.

Pamiętaj, wyglądasz pięknie i masz u boku szalenie zakochanego w tobie mężczyznę. Pozostaje cieszyć się chwilą i dobrze się bawić!

Ekspert portalu abcslubu.pl - Agata Kwiecień

abcslubu.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas