Reklama

Mery Spolsky o nieprzyjemnym incydencie spod sceny. "Takie rzeczy się zapamiętuje"

W najnowszym odcinku podcastu wideo "Zdanowicz pomiędzy wersami" dziennikarka Katarzyna Zdanowicz gościła Mery Spolsky – polską piosenkarkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i producentkę muzyczną. Artystka opowiedziała m.in. o swojej najnowszej płycie, niepokoju związanym z ukończeniem 30. roku życia, chorobie i śmierci mamy oraz o procesie związanym z akceptowaniem własnego ciała.

Mery Spolsky: Są dni, kiedy wątpisz

Artystka w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz sporo miejsca poświęciła na opowiedzenie o braku pewności siebie i nieśmiałości, które towarzyszy jej od najmłodszych lat.

"Jak się manifestuje na zewnątrz - w tych gorsetach i obcasach - taką pewną siebie dziewczynę, to jest to bardzo gryzące z tym obrazem nieśmiałej Marysi. Mam wrażenie, że jestem bardzo czarno-biała, bo od takiej otwartej, bezkompromisowej - po naprawdę przerażoną życiem. To taki rollercoaster, z którym całe życie będę się boksować. Są dni, kiedy budzisz się i czujesz się dobrze w swoim ciele, a są też dni, kiedy wątpisz" - przyznaje Mery Spolsky.

Reklama

"Ciągnie mnie, by wsadzać kij w mrowisko"

Katarzyna Zdanowicz zapytała artystkę, czy zgodzi się z jej tezą, że w twórczości piosenkarki jest sporo prowokacyjnych treści.

"Chyba ciągnie mnie do tego, by w sztuce wsadzać kij w mrowisko, bo wtedy najbardziej czuję się z tym dobrze. Sama, jak chodzę na koncerty, to lubię, jak ktoś jest pod włos. Tak że chyba mam to we krwi" - mówi Mery Spolsky.

"Mery, jak ty możesz, to ja też się przestanę wstydzić"

Artystka postanowiła również otworzyć się na temat związany z akceptacją swojego ciała i powiedziała, jak u niej wyglądał ten proces.

"Nie było mi na początku łatwo, żeby się zmusić. Były pojedyncze sytuacje, kiedy to bolało, bo ktoś spod sceny krzyknął - ale gruba! Takie rzeczy się zapamiętuje. Żeby sama ze sobą powalczyć, to wychodziłam w coraz bardziej ekspresyjnych, ekstrawaganckich, obcisłych ciuchach. I to, co mi pomogło w tej sytuacji, to feedback od dziewczyn, które po koncertach przychodziły i mówiły - Mery, jak ty możesz, to ja też się przestanę wstydzić" - wspomina piosenkarka.

"Zdanowicz pomiędzy wersami" to podcast wideo, którego nowe odcinki co tydzień można oglądać na łamach Interii. W ramach cyklu topowa dziennikarka porusza tematy ważne społecznie, bez ckliwości i patosu mówiąc o tym, co budzi najgłębsze emocje. - Wspólnie rozprawimy się ze stereotypami i uprzedzeniami. Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami. Podczas programu pozwolimy, aby to głośno wybrzmiało - mówi Katarzyna Zdanowicz


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy