Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Pięć sposobów na to, by wytrwać w miłości... przed ślubem

Zaręczyny to dopiero początek. Po nich następuje szalony czas przygotowań do ślubu i wesela. Nie jest to łatwa droga, ponieważ mnoży się mnóstwo spraw do załatwienia, a każda musi zostać przygotowana perfekcyjnie - przynajmniej z takiego założenia wychodzi większość par. Jak nie dać się zwariować?

Co zrobić, aby miłość pomiędzy narzeczonymi nie zachwiała się, smagana srogim wiatrem przygotowań przedślubnych. O podpowiedzi poprosiliśmy naszą ekspertkę - Karolinę Dokić-Pietuszko z portalu PlanujemyWesele.pl.

Reklama

Od sali weselnej, poprzez zaproszenia, suknię, kwiaty, dodatki, fotografa i wiele innych aż do papierologii w urzędach i kościele. Przygotowania do ślubu i wesela wymagają nieraz stalowych nerwów. Różnice zdań, napięty budżet, "złote rady" od mniej i bardziej życzliwych osób mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka. Co zatem zrobić, aby dotrwać do ślubu w zgodzie, spokoju i z radością wejść we dwoje na nową drogę życia?

Po pierwsze i najważniejsze: rozmowa

Jeżeli narzeczeni będą się komunikować i rozwiązywać wszystkie problemy na bieżąco, nie będzie między nimi narastać negatywne napięcie. Zamiatanie pod dywan spraw przykrych niczego nie naprawi. W tym okresie warto zmierzyć się z różnicą zdań, przedyskutować sporne kwestie i znaleźć kompromis. To, zamiast rozdzielać narzeczonych, jeszcze ich do siebie zbliży.

Po drugie, choć nie mniej ważne: dobra organizacja

Wesele to duże przedsięwzięcie, jednak nie niemożliwe to zorganizowania. Warto sporządzić listę w  arkuszu kalkulacyjnym (bądź zakupić odpowiedni planner) i tam wpisywać wszystko, co jest do zrobienia wraz z datą realizacji. Określić budżet. Postawić sobie realne cele do zrealizowania na dany miesiąc. Wtedy przygotowania pójdą sprawniej. Przy wyszukiwaniu usługodawców, warto korzystać z katalogów usług ślubno-weselnych online, jak na przykład PlanujemyWesele.pl. Jako narzeczeni nie powinniście się bać delegować obowiązków członkom rodziny, świadkom i przyjaciołom. Pomoc nie tylko pozwoli zwolnić tempo, ale odciąży was psychicznie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje