Reklama

Reklama

10 pomysłów na walentynki bez wydawania pieniędzy

Marketingowa sztuczka, święto handlowców, zalew kiczu i tandety - przeciwnicy Dnia Zakochanych utrzymują, że święto nie ma nic wspólnego z miłością i zostało wymyślone tylko po to, abyśmy chwycili za portfele i ruszyli do sklepów. Czy rzeczywiście musimy wydawać pieniądze, aby okazać uczucia?


Co roku pojawiają się głosy, że święto jest nam "narzucane" przez podstępnych speców od reklamy, którzy chcą nam wcisnąć trochę tandetnych towarów w samym środku martwego sezonu handlowego.

Rzeczywiście, 14. lutego cała rzesza tych, którzy zapomnieli, ruszy do sklepów, aby w ostatniej chwili kupić prezent - niekoniecznie przemyślany i niekoniecznie trafiony. Czy taki podarunek może być dobrą metodą na okazanie uczuć? Raczej nie. Ale to nie znaczy, że idea obdarowywania ukochanej osoby drobiazgiem mającym symbolizować naszą sympatię jest całkowicie bez sensu.

Reklama

Własnoręcznie przygotowane prezenty świadczą o naszym zaangażowaniu, pamięci i o wysiłku jaki wkładamy w pielęgnowanie związku. Takie podarunki mają indywidualny charakter i są naprawdę wyjątkowe. Pokazują też, że pieniądze nie są potrzebne, aby dać wyraz swojej miłości.

Drobne gesty, pieczołowicie przygotowywane drobiazgi, czas poświęcony drugiej osobie - to one sprzyjają udanym związkom - nie tylko w walentynki.

Pomysły na walentynkowe prezenty:

1. Własnoręcznie zrobiona kartka

Od tego wszystko się zaczęło. Wysyłanie kartek okolicznościowych to jedna z najstarszych walentynkowych tradycji. To doskonały sposób dla osób nieśmiałych, które chcą wyznać swoje uczucia, ale też dla par z większym stażem. Dla ozdobienia kartki można wykorzystać techniki całkiem proste lub bardziej skomplikowane: rysowanie, ażurowanie, haft, malowanie, stemplowanie, wytłaczanie (Embossing), decoupage, collage i inne.

 2. Jabłko ozdobione goździkami

 Walentynkowy zwyczaj obdarowywania ukochanej osoby ozdobionym goździkami jabłkiem pochodzi z Kurdystanu. Taki pachnący podarunek, który można przygotować własnoręcznie, ma bogatą symbolikę. Czerwone jabłko reprezentuje miłość i powodzenie, a ozdobione goździkami reprezentuje relację Adama i Ewy.

 3. Ciasteczka w kształcie serca

Podobno do serca trafia się przez żołądek. Zamiast kupować plastikowe lub pluszowe serce, które wkrótce po Walentynkach stanie się kolejnym bezużytecznym rupieciem, lepiej upiec pyszne ciasteczka, którymi można poczęstować nie tylko ukochana osobę, ale wszystkich, których lubimy.

4. Kolacja przy świecach

Nie wszyscy umieją piec, ale większość osób ma chociaż jeden popisowy numer kulinarny - danie, które potrafi ugotować i którym inni się zachwycają. Właśnie takie danie warto przygotować dla ukochanej/ukochanego, a wieczór może wypaść lepiej niż w najlepszej restauracji.  Uroczysta kolacja to nie tylko jedzenie, ale też cała oprawa: świece, serwetki, staranne nakrycie stołu. Chociaż czasami mówi się, że kolacja przy świecach to pomysł banalny, to... Kiedy ostatni raz jedliście w ten sposób?

5. Śniadanie do łóżka

Ale właściwie dlaczego czekać aż do wieczora? Ten dzień może zacząć się romantycznie! Nawet osoby o niewielkich zdolnościach kulinarnych są w stanie przygotować kanapki ozdobione motywem serca. Oczywiście bardziej wyszukane propozycje są mile widziane, ale najważniejsze jest to, że chcemy porozpieszczać naszą sympatię i pozytywnie rozpocząć dzień.

6. Miłosny list

Kiedy ostatnio mówiliście drugiej osobie, jak wiele ona dla was znaczy? Czy wypowiedzieliście to kiedykolwiek? Dzień Zakochanych to doskonała okazja, do podzielenia się swoimi uczuciami.  Wystarczy wysłać bardziej rozbudowaną wersję walentynkowej kartki - miłosny list. Osoba, która go otrzyma z pewnością będzie powracała do lektury wielokrotnie.

7. Romantyczny wiersz

Ten  staromodny sposób okazywania uczuć warto odświeżyć. Kto czuje się na siłach, może sam napisać wiersz dla ukochanej osoby. Komu brak talentu może wezwać na pomoc najsłynniejszych poetów i przemówić ich słowami. Dzięki temu nie tylko wyrazicie swoje uczucia, ale i zaimponujecie  swojej sympatii znajomością literatury. Podczas romantycznego walentynkowego wieczoru możecie czytać sobie nawzajem swoje ulubione wiersze miłosne.

8. Domowe spa

Po rozkoszach ducha i podniebienia czas na kojący nerwy i pobudzający zmysły wieczór w domowym spa. Przygotuj aromatyczną kąpiel w blasku świec i zrób swojej walentynce odprężający masaż.

9.  Piosenka z dedykacją

Sporo dziewczyn marzy o tym, że pewnego dnia chłopak z gitarą zaśpiewa serenadę pod ich oknem.  Skromniejsza wersją muzycznego prezentu jest zadedykowanie ulubionej piosenki przez stację radiową.

10.   Album ze zdjęciami

Doskonały pomysł na walentynkowy prezent to album ze zdjęciami uwieczniającymi najpiękniejsze chwile waszego związku. Postarajcie się nadać mu piękną oprawę, a zdjęcia opatrzcie komentarzami, które przywołają wspomnienia.

 

Miłosną wiadomość można wysłać też przez internet: Kartki walentynkowe


 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miłość | Walentynki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy