Jak żyć długo i szczęśliwie? Małżeństwo z 70-letnim stażem zdradza tę tajemnicę!

Wiele par z dłuższym i krótszym stażem sztuka recepty na to, aby jak najdłużej cieszyć się szczęśliwym związkiem. Chociaż zewsząd można usłyszeć dobre rady na ten temat, o tym, jak przetrwać razem każdą burzę, zdecydowało się wypowiedzieć małżeństwo z 70-letnim stażem. Jaki jest ich sekret?

Małżeństwo z 70-letnim stażem zdradziło, co robić, żeby być w szczęśliwym związku
Małżeństwo z 70-letnim stażem zdradziło, co robić, żeby być w szczęśliwym związku 123RF/PICSEL

Recepta na udany związek od małżeństwa z 70-letnim stażem

Na kanale CavendishPressAgency na YouTube’ie pojawiło się nagranie, do którego zostało zaproszone brytyjskie małżeństwo. Thomas wraz z żoną Irene opowiedzieli o tym, jak wspólnie spędzili ze sobą 70 lat w małżeństwie i dalej pragną być razem. Jak do tej rozdzieliła ich jedynie wojna, ale przez resztę czasu nie odstępowali się na krok.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak przez tyle lat udało im się żyć w zgodzie i miłości. Okazuje się, że recepta małżeństwa jest niezwykle prosta! Chodzi bowiem o to, żeby... okazywać sobie szacunek, niezależnie od sytuacji i emocji, jakie się w danym momencie czuje. Powinno być to widać zarówno w słowach, jak i czynach.

Thomas podkreślił również, że na przestrzeni tylu lat spędzonych ze swoją żoną Irene przekonali się, że nie ma takiej kłótni czy niezgodności, której nie dałoby się złagodzić do końca dnia, jeśli naprawdę się kogoś kocha.

I oto cała tajemnica długowieczności związku!

Jak żyć szczęśliwie? Małżeństwo z 70-letnim stażem zdradza tę tajemnicę!
Jak żyć szczęśliwie? Małżeństwo z 70-letnim stażem zdradza tę tajemnicę! 123RF/PICSEL

Co zrobić, aby trwać w szczęśliwym związku?

Poza wzajemnym szacunku, o którym opowiedziało małżeństwo, szczęśliwy związek opiera się także na wzajemnym zrozumieniu, komunikacji i wspólnym wysiłku.

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc w jego utrzymaniu:

  • Komunikacja - ważne jest, aby regularnie rozmawiać ze sobą, dzielić się uczuciami, myślami i codziennymi doświadczeniami. Otwartość i szczerość są kluczowe. Równie ważne jest także aktywne słuchanie swojego partnera i próba zrozumienia jego perspektywy. 
  • Wzajemne wsparcie - aby być w szczęśliwym związku, istotne jest wspieranie partnera w jego dążeniach, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej oraz osiąganie wspólnych celów i marzeń. 
  • Romantyzm - regularne planowanie wyjść na randki i czas spędzany tylko we dwoje. Może to być kolacja w restauracji, spacer, czy weekendowy wyjazd to kolejny z kroków, aby w małżeństwie wciąż palił się żar. 
  • Intymność - równie ważna jest też intymność fizyczna, która buduje więź emocjonalną. Nie wolno zapomnieć o drobnych gestach, jak przytulanie, trzymanie się za ręce czy pocałunki. 
  • Wdzięczność i docenianie - warto regularnie wyrażać wdzięczność za małe i duże rzeczy, które robią dla siebie nawzajem partnerzy. Okazywanie docenienia wzmacnia pozytywne uczucia w związku. 

Te zasady są potwierdzone przez różnorodne badania i praktyki psychologiczne, które pokazują, że szczęśliwe związki opierają się na wzajemnym szacunku, komunikacji, wsparciu i zaangażowaniu. Ważne jest, aby ciągle pracować nad związkiem czy małżeństwem i dbać o jego rozwój, aby mogły one przetrwać i kwitnąć przez lata.

Okupnik o powrocie do koncertowania i nowych piosenkachINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas