Reklama

Reklama

Sposób na zmęczenie i kłopoty

Kiedy człowiek jest przemęczony i przytłoczony zbyt dużą liczbą obowiązków, kiedy ma poczucie, że wszystko go przerasta - zaczyna odczuwać bardzo nieprzyjemne i destrukcyjne napięcie stresowe.

Świadomość, że nie mamy czasu dla siebie, że życie jest niekończącym się pasmem obowiązków i powinności - wpływa na nas bardzo deprymująco.

Reklama

Ale tak naprawdę to nie obowiązki i powinności są stresujące, ale sposób w jaki o nich myślimy. Kiedy zaczynamy spostrzegać nasze życie jako zagrożenie, nasz organizm reaguje tak, jak na prawdziwe zewnętrzne niebezpieczeństwo. Problem polega na tym, że nasze ciała i nasze reakcje fizjologiczne ewoluują wolniej niż rozwój cywilizacji. Nasz organizm na, np. zbyt wysoki rachunek za prąd ,reaguje tak samo, jak organizm naszego przodka np. na widok rozwścieczonego tygrysa szablozębnego. Tyle tylko, że tygrys mógł zabić, a rachunek za prąd - nie. "Zabija" nas sposób, w jaki myślimy o tym rachunku.

Odpręż się

Nikt nie jest w stanie uniknąć stresów, jakie niesie współczesny świat, ale możemy nauczyć się je neutralizować i nie dopuszczać do tego, aby nas niszczyły.

Jest wiele sposobów radzenia sobie z napięciami stresowymi, a jednym z nich jest medytacja. Warto poświecić dla siebie 20-30 minut dziennie, na medytację lub ćwiczenia relaksujące. Medytacja ma dobroczynne działanie, ponieważ oczyszcza świadomość z problemów (w domu, pracy, itp.) i kieruje myśli na inne tematy. Pozwala zdystansować się do codziennych spraw i kłopotów i uruchomić te części mózgu, które odpowiedzialne są za podświadomość. Prowadzi to do odprężenia i psychicznego odpoczynku, pozwala spojrzeć na własne życie z innej perspektywy. Umożliwia także pozbycie się poczucia osaczenia i przytłoczenia, pozwala zrozumieć, że tak naprawdę każdy człowiek jest wolny wewnętrznie.

Dowiedz się więcej na temat: napięcie | medytacja | świadomość | organizm | myśli | kłopoty | zmęczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje