Reklama

Reklama

Wyobraź sobie drogę do pełni zdrowia i szczęścia

Wyobraźnia jest pierwszym krokiem do zrealizowania wszystkich swoich pragnień. Dlatego zawsze myśl pozytywnie o swoim życiu i zdrowiu, a przekonasz się, że naprawdę nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych!

Stare porzekadło mówi, że odpowiednie nastawienie do życia może zdziałać cuda! Ale niewielu z nas traktuje to poważnie. A szkoda, bo przy odrobinie wysiłku umysłowego dziennie możemy zaprogramować swój mózg tak, by stał się żądny samych sukcesów. Ponadto wykreowane przez nas pozytywne wizje pomogą nam również zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie.

Wyobraź sobie sukces

Zanim przejdziesz do właściwej wizualizacji, jasno określ sobie swój cel. Bo tylko konkretnie ukierunkowane myśli mogą wywołać pozytywne efekty, jeżeli np. chcesz znaleźć interesującą pracę, jak najczęściej wyobrażaj sobie, że masz własne biuro, dobrze zarabiasz i jesteś zadowolona. To ważne: postaraj się zobaczyć jak najwięcej szczegółów. Im lepiej skoncentrujesz się na dopieszczeniu detali w wyobraźni, tym bardziej zaangażujesz swój umysł i lepsze będą efekty stworzonej wizji. Ale uwaga! By "zaprogramować " umysł, nie wystarczy jednorazowe skoncentrowanie myśli. Tę samą wizualizację musisz powtarzać regularnie, nawet kilka razy dziennie. Ale tę technikę warto wykorzystywać nie tylko do spełnienia swoich marzeń. Amerykańscy psychoterapeuci dowiedli, że wizualizacje pozwalają również przyspieszyć leczenie wielu dotykających nas chorób.

Reklama

Uzdrów ciało dobrymi myślami!

Wizualizacje mające leczyć należy kierować na konkretną chorobę. Przykładowo chory na raka powinien sobie wyobrażać, że przyjmowane przezeń leki niszczą komórki nowotworowe, a na miejscu chorych tkanek pojawiają się nowe, zdrowe. Niezmiernie ważne jest przy tym, by podczas każdej takiej sesji intensywnie myśleć również o tym, że chce się być zdrowym. Lekarze podkreślają, że pozytywne myślenie pozwala choremu zmniejszyć stres i strach towarzyszący poważnej chorobie. Zostało także dowiedzione, że takie nastawienie mobilizuje system immunologiczny i motywuje do wyzdrowienia.


Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: pozytywne myślenie | psychologia | zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy