20, 30, 40, 50 i więcej lat - plan zabiegowy dostosowany do wieku

Dobrze zaplanowana pielęgnacja pod okiem specjalisty dermatologa, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej to inwestycja w świetny wygląd na lata. Zdaniem ekspertów - im wcześniej, tym lepiej. Oto kilka przykładów zabiegów, które mogą być popularne w przypadku osób w wieku 20, 30, 40, 50 oraz więcej lat. Pamiętajmy jednak, że rekomendacje w tym zakresie powinny być opracowane indywidualne i dostosowane do potrzeb danej osoby. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który nie tylko ułoży plan zabiegowy, ale także dobierze domową pielęgnację.

Dobrze dobrana pielęgnacja pozwoli nam dłużej cieszyć się piękną cerą
Dobrze dobrana pielęgnacja pozwoli nam dłużej cieszyć się piękną cerą 123RF/PICSEL

20 lat

W tym wieku można powiedzieć, że wiele nam nie potrzeba. Nic mylnego. Znaczenie ma nie tylko mądrą pielęgnacja gabinetowa, ale także ta domowa. Głębokie oczyszczanie skóry, złuszczanie kwasami, zabiegi nawilżające, maski odżywcze z pewnością okażą się inwestycją w cerę, która w następnym "dziesięcioleciu" podziękuje nam za takie potraktowanie. Jeśli mamy do czynienia z trądzikiem lub innymi problemami skórnymi, warto skonsultować się z dermatologiem w celu rozważenia różnych opcji leczenia, takich jak terapia światłem, zabiegi laserowe, czy też peelingi chemiczne. Na czym jeszcze nie warto oszczędzać? Krem z SPF 50, który ochroni nas przez fotostarzeniem i przebarwieniami, to sprzymierzeniem pięknej i zdrowej cery.

30 lat

Pierwsze zmarszczki stają się widoczne i to one powodują pytanie: czy to już czas na "poważniejsze" zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Często zastanawiamy się czy już teraz warto zastosować popularny botox? Decyzje dotyczące ingerencji w wygląd naszej twarzy zawsze powinny być poprzedzone konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem laserów, biostymulatorów, różnego rodzaju mezoterapie czy też peelingi chemiczne z pewnością pomogą w redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry i ogólnym odmłodzeniu. Jednak tu kluczowa jest ich kolejność, odstępy, oraz chociażby, wzięcie pod uwagę planów urlopowych. Dlaczego? Niektórych efekt może być krótszy pod wpływem ciepła, a inne wyklucza intensywna ekspozycja słoneczna. Doświadczony lekarz nie będzie miał problemu w opracowaniu planu zabiegowego.

40 lat

Jest to czas na pracę nad gęstością oraz jędrnością skóry, której utratę widzimy już gołym okiem. Dlatego sprawdzą się wszelkie zabiegi rewitalizacyjne z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, osocza bogatopłytkowego oraz radiofrekwencji, które pomagają w poprawie gęstości skóry, kolorytu, a także w redukcji zmarszczek. Niektóre pacjentki mogą zdecydować się na wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz lifting wykorzystujący fale ultradźwiękowe, a inne na nici liftingujące oraz regularny botox. Wszystko zależy od tego, jak dbałyśmy o siebie w poprzednich latach, bo zastosowane procedury są tu kwestią bardzo indywidualną.

50 i więcej lat

Patrząc na twarz Jennifer Aniston lub Jennifer Lopez myślimy - tak chce wyglądać po 50 roku życia. Obie gwiazdy nie zmieniły się znacznie, a mimo tego mogą pochwalić się młodzieńczym i świeżym wyglądem. Jest to zasługa oczywiście medycyny estetycznej, jednak jeśli obie korzystały z wypełniaczy, lekarz medycyny estetycznej robił to niezwykle subtelnie. Ciężko przypisać im lifting twarzy, natomiast z pewnością obie regularnie korzystały z zabiegów laserowych. Nie bez znaczenia ma też wieloletnia zbilansowana dieta oraz ćwiczenia pod okien najlepszych trenerów.

Zobacz również: 

Justyna Moraczewska w „Fajce pokoju”: Przemoc domowa. Uderzył ją raz i to wystarczyłoPolsat Cafe
INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas