Reklama

4 łagodne zabiegi depilacji

Nawet jeśli do tej pory nie kojarzyła ci się najlepiej, zmienisz zdanie! Polecamy metody usuwania włosków idealne dla wrażliwej, dojrzałej czy skłonnej do pękających naczynek skóry.

Dla tych z nas, które potrzebują bardzo delikatnej pielęgnacji, liczy się każdy szczegół. Ważny jest więc nie tylko wybór metody, ale też znajomość tajników, które sprawią, że zabieg będzie jeszcze łagodniejszy. Dzięki temu domowa depilacja może nawet stać się naprawdę przyjemna.

Depilator do użycia w ciepłej kąpieli

Jest bezprzewodowy i można go używać pod wodą. Daje takie rezultaty, jak zwykły depilator do użycia na sucho. Jest jednak znacznie bardziej przyjazny dla skóry. Zapewnia efekt gładkiego ciała nawet n a 4 -5 t ygodni. Jak każda nowość, jest - niestety - dość kosztowny (ok. 300 zł).

Reklama

Dlaczego nie podrażnia?

Stosowanie go na rozgrzanej i spulchnionej ciepłą wodą skórze powoduje, że włoski łatwiej wychodzą z mieszka włosowego. Zabieg jest więc mniej bolesny, zmniejsza się też ryzyko powstania wybroczyn czy siniaczków u osób mających kruche naczynka, co często zdarza się w przypadku innego rodzaju depilatorów.

Najlepszy do nóg, pach, bikini

Depilator poradzi sobie z każdym rodzajem włosów, także tych grubszych i mocniejszych.

Sprawdzony sposób

Użyj go pod koniec kąpieli, gdy skóra będzie dobrze rozgrzana i miękka. W przypadku nóg prowadź depilator pod włos, od kostek do ud. Pachy i bikini depiluj na zmianę w różnych kierunkach.

Naturalna pasta cukrowa

To znacznie łagodniejsza, choć równie skuteczna, wersja depilacji woskiem. Pozwala pozbyć się włosków na 3-4 tygodnie. Dobrze chwyta nawet te krótkie, 2-3 milimetrowe i wyrywa je z cebulkami.

Dlaczego nie podrażnia?

Ma bardzo prosty skład (tylko cukier, woda i sok z cytryny), który dodatkowo nawilża naskórek. Nie uczula nawet osób ze skłonnością do alergii. Poza tym pasta cukrowa przykleja się tylko do włosków, a nie do samej skóry (tak, jak robi to wosk). Dlatego nie tylko jej nie podrażnia, ale też sprawia, że depilacja jest o wiele mniej bolesna. Uwaga: Gotowe plastry z pastą cukrową nie są już tak łagodnym produktem, jak pasta kupiona w jednym kawałku. Co prawda nie powodują uczuleń, ale technika usuwania włosków ze skóry znacznie się różni.

Najlepsza do twarzy i nóg

Tam włosy są najdelikatniejsze. Do depilacji pach czy bikini pasta polecana jest tylko blondynkom.

Sprawdzony sposób

Niewielki kawałek masy oderwij z listka. Wyrabiaj w dłoniach, aż stanie się plastyczny i jasnobeżowy. Gdy zacznie przypominać plastelinę, uformuj kulkę i przyłóż ją do skóry. Rozprasuj ją w kierunku "pod włos", dobrze dociskając do skóry, aby oblepiła włoski. Odczekaj trzy sekundy i zerwij zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów (odwrotnie niż w przypadku wosku). Powtarzaj miejsce przy miejscu.

Supermaszynka dla kobiet

Jest szersza od męskich, ma też wygodną, dopasowaną do dłoni rączkę. Odrastające włoski zaczną być widoczne po 3-5 dniach.

Dlaczego nie podrażnia?

Ruchoma główka, która dopasowuje się do ciała oraz zapewniające poślizg paski minimalizują ryzyko skaleczenia. Nowością jest maszynka stworzona we współpracy firm Gilette oraz Olay. Jej nawilżające paski zawierają pielęgnujące skórę składniki używane wcześniej wyłącznie w kremach.

Najlepsza do nóg, pach, bikini

Golenie maszynką to najszybsza ze wszystkich metoda depilacji. Nie jest polecana w przypadku twarzy, bo szerokimi ostrzami trudno precyzyjnie manewrować na małej powierzchni skóry.

Sprawdzony sposób

Ochłodź skórę pod prysznicem, ponieważ gdy jest nam zimno i mamy gęsią skórkę, włoski najbardziej z niej wystają i ścinamy je możliwie najkrócej. Użyj pianki lub żelu do golenia. Mydło spływa ze skóry i zapewnia o wiele mniejszy poślizg maszynki, co sprzyja zacięciom. Na koniec nałóż balsam spowalniający rośnięcie włosków.

Delikatny, pachnący krem

Może pachnieć czekoladą lub wanilią. Nie podrażnia, a na skórze wystarczy go trzymać zaledwie od 3 do 5 minut. Efekt gładkiego ciała u trzyma się około 4-6 dni.

Dlaczego nie podrażnia ?

Specjalnie opracowane formuły zawierają silnie łagodzące substancje jak d-pantenol, alantoinę, mleczko bawełniane czy witaminę E.

Najlepszy do twarzy, nóg, pach, bikini

Nadaje się do depilacji wszystkich części ciała, trzeba tylko wybrać przeznaczony dla niej krem. Odrastające włoski mniej drapią, bo ich rozpuszczone przez krem końcówki stają się zaokrąglone, a nie ostre, jak po goleniu.

Sprawdzony sposób

Krem nakładaj na czystą i idealnie suchą skórę. Nie trzymaj go dłużej niż zaleca producent. Po zebraniu szpatułką dokładnie spłucz resztki kosmetyku wodą. Przetrzyj skórę tonikiem i nałóż balsam łagodzący.

Małgorzata Święczkowska, konsultacja Ilona Kiraga, kosmetolog BANDIKobieta i życie
Dowiedz się więcej na temat: nogi | depilacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy