5 sposobów jak zapobiec przesuszaniu się skóry

Czy twoja skóra jest wiecznie szorstka, swędząca i sucha? Wcierając w nią większą ilość produktów nie rozwiążesz problemu. Ubrania, które nosisz, styl życia, dieta, klimat, mocno wpływają na stan skóry. Dzisiaj dowiesz się, co robić, by pozbyć się suchej skóry raz na zawsze.

skóra sucha
skóra sucha© Photogenica

Wybierz prysznic z ciepłą wodą

sucha skóra zapobieganie
© Photogenica

Uwielbiasz gorące lub bardzo zimne prysznice? Ekstremalna temperatura wody może pozbawić skórę wilgoci. Kiedy oleje naturalne skóry znikają, wówczas skóra staje się sucha i łuszcząca. Wybierz optymalną opcję kąpieli w ciepłej wodzie, nie dłużej niż 10 minut. Ciepła kąpiel nie jest tak surowa dla skóry, nie zniszczy naturalnej bariery ochronnej skóry i nie doprowadzi do jej przesuszenia.

Delikatne mydło

sucha skóra nawilżanie
© Photogenica

Jeśli twoja skóra jest bardzo sucha, wówczas unikaj mocno pieniących się mydeł czy żeli pod prysznic. Wybierz mydła mniej pieniące się. Unikaj również środków mocno perfumowanych oraz o zbyt zmiękczającej skórę formule. Zaleca się używanie środków z ceramidami, które pozwolą skórę dobrze nawilżyć. Ceramidy to cząsteczki kwasów tłuszczowych, stanowiących barierę ochronną skóry, zamykają wilgoć w skórze.

Ochrona przed słońcem

Promienie ultrafioletowe mogą rozbić tkankę skóry, powodując zmarszczki, obwisanie i nierówności. Takie promieniowanie może pogorszyć stan bardzo suchej skóry. Stosuj kremy ochronne na całym ciele jeśli wystawiasz je na działanie słońca. Noś również okulary przeciwsłoneczne, aby chronić delikatną skórę wokół oczu. Nie zapominaj także o ustach, miej zawsze przy sobie balsam do ust.

Odpowiednie nawilżenie

sucha skóra zapobieganie
© Photogenica

Oczywiście jednym z najlepszych sposobów zwalczania suchości skóry jest danie jej odpowiedniej dawki wilgoci. Można to zrobić pijąc odpowiednie ilości płynów oraz regularnie nawilżać skórę dobrym balsamem. Jeśli masz bardzo suchą skórę, stosuj nawilżający krem z ceramidami, gliceryną i kwasem hialuronowym. Środki te poprawią zdolność skóry do zatrzymania wilgoci, utrzymując skórę jędrną. W przypadku występowania na skórze suchych plam, zaleca się stosowanie żelu z masłem orzechowym, kwasem stearynowym i olejami naturalnymi. Produkty te głęboko nawilżają skórę eliminując suche plamy i szorstkość.

Przebywanie w suchym powietrzu

Czy wiesz, że wystawienie skóry na działanie klimatyzatora jest jedną z najczęstszych przyczyn bardzo suchej skóry? Zimne i suche powietrze pozostawia skórę podrażnioną, łuszczącą się i suchą. Używaj nawilżacza, aby zrównoważyć wilgoć w powietrzu i utrzymać skórę nawilżoną.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas