Reklama

ABC pielęgnacji stóp

Zadbaj o stopy, aby ładnie wyglądały w sandałkach.

1. Długo mocz nogi w wodzie

Raz w tygodniu poświęć godzinę na staranny pedikiur. Zacznij od wymoczenia nóg. Wlej do miski ciepłą wodę. Dodaj do niej płyn do kąpieli lub sól do stóp. Dzięki temu zmiękczysz naskórek i przygotujesz go do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. I... miło się odprężysz.

2. Wygładzaj skórę

Użyj do tego peelingu gruboziarnistego. Preparat nanieś na wilgotną skórę. Wmasuj okrężnymi ruchami. Zostaw na minutę. Spłucz letnią wodą. Miejsca, gdzie zgrubienia są większe, np. pięty, możesz dodatkowo przetrzeć pumeksem lub tarką.

3. Wcieraj odpowiedni krem

Stopy są z natury suche, zwłaszcza pięty i podeszwy. Dlatego powinnaś smarować je kremem nawilżającym nawet dwa razy dziennie. Jeśli są popękane, wcieraj w nie krem z witaminami A i E. Zmęczonym i opuchniętym przyda się natomiast preparat z wyciągiem z kasztanowca.

4. Zabezpiecz je przed poceniem się

To krępująca i kłopotliwa dolegliwość (stopy niemiło pachną i ślizgają się w sandałkach). Dlatego powinnaś używać kosmetyków dezodorujących. Ograniczą one nadmierną pracę gruczołów potowych i zahamują powstawanie przykrego zapachu. Zapobiegną też grzybicy.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: pielegnacja | stopa | stopy | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy