Reklama

Brwi i rzęsy też chcą są być modne

Brwi o regularnym kształcie, błyszczące... Rzęsy kuszące długością i kolorem... To nasze sposoby na to, by oczy wydały się większe, a spojrzenie zalotne.

Kształt łuku dobrany do owalu twarzy

Twarz w kształcie gruszki: Proporcje twarzy poprawią brwi o przedłużonej linii. Łuk powinien być łagodnie zarysowany i zaczynać się tuż za wewnętrznym kącikiem oka - tu brwi są średniej grubości. Tuż poza tęczówką łuk przechodzi w cieniutką linię.

Twarz okrągła: Nie należy jej dodatkowo zaokrąglać, więc brwi powinny przypominać kształtem skrzydełko. Łuk brwiowy powinien biec niemal prostą linią, lekko się unosić i wyraźnie załamywać tuż nad zewnętrznym kącikiem oka.

Twarz prostokątna: Przy tak wyrazistym owalu sprawdzą się lekko zarysowane brwi o kształcie delikatnego łuku. Brwi mają tę samą średnią grubość niemal na całej długości. Kończą się cienką linią, lekko unoszącą się nad kącikiem zewnętrznym oka.

Reklama

Twarz w kształcie serca: Aby nie przyciągać uwagi do górnej części twarzy, brwi mają być dość cienkie. Zaczynają się one tuż nad wewnętrznym kącikiem oka i biegną lekko zaokrągloną linią. Koniec łuku delikatnie unosi się ku skroniom.

Brwi jak wymodelowane

• Różne sposoby depilacji

Pęsetka: Wyrywamy nią włoski zawsze od dołu łuku. Dla ułatwienia skórę można naciągnąć. Włoski są dobrze chwytane przez pęsetki z ukośnym ostrzem.

Wosk: Kosmetyczka kładzie na powiekę ciepły wosk, przykłada pasek papieru i zrywa go wraz włoskami. Tak można usunąć nawet drobny meszek. Metoda niepolecana dla pań ze zwiotczałą skórą oczu!

Nożyk: Umiejętnie użyty pozwala precyzyjnie wymodelować łuk brwiowy (zawsze od dołu!) bez podrażniania skóry. Można nim też tylko skrócić włoski.

• Upiększanie i podkreślanie łuku

Określ długość: Przyłóż ołówek, tak by łączył skrzydełko nosa z wewnętrznym kącikiem oka - to początek łuku. Potem połącz skrzydełko nosa z zewnętrznym kącikiem - to koniec łuku.

Skróć włoski: Za długie przytnij nożyczkami lub nożykiem do brwi.

Podkreśl kolorem: Łatwo zrobisz to za pomocą cienia i płaskiego pędzelka lub kredki. Unikaj kosmetyku czarnego na rzecz grafitowego lub brązowego. Wypróbuj: zestawy do stylizacji brwi np. puder (do podkreślenia) i wosk (do wygładzenia) lub rozświetlacze do skóry wokół brwi.

Nabłyszcz: Sprawdzą się specjalne odżywki lub żel do włosów (nałożysz go szczoteczką do brwi).

Dla kogo ten kolor maskary

Czarny dla: szatynek i brunetek o ciemnej cerze i oczach; rudowłosych o jasnej cerze i oczach; blondynek o ciemnej cerze i oczach; brunetek o jasnej cerze i niebieskich lub ciemnych oczach.

Granatowy dla: szatynek o bardzo jasnej cerze i niebieskich oczach; szatynek oraz brunetek o śniadej cerze i ciemnych oczach; blondynek o jasnej cerze i oczach.

Brązowy dla: rudowłosych, blondynek o jasnej cerze i niebieskich oczach; blondynek o ciemnej cerze i oczach; szatynek o ciemniejszej cerze; brunetek o jasnej cerze.

Grafitowy dla: blondynek o ciemnej cerze i oczach; jasnych szatynek o ciemniejszej cerze oraz brązowych lub piwnych oczach.

Tusze do zadań specjalnych

Podkręcające działają jak zalotka, często mają łukowatą szczoteczkę. Dla pań, których rzęsy rosną płasko.

Wydłużające zawierają specjalne polimery, które przedłużają rzęsy nawet o 2 mm! Zwykle mają szczoteczkę krótką, o drobnych włoskach lub w kształcie stożka.

Pogrubiające dodadzą objętości nawet najdrobniejszym i niezbyt gęstym włoskom. Często mają szczoteczkę w kształcie spiralki.

Tusze typu sztuczne rzęsy spełniają kilka zadań, np. pogrubiają, wydłużają i rozdzielają rzęsy. Często zawierają białą bazę. Kosmetyków nie polecamy paniom dojrzałym, gdyż mogą dawać teatralny efekt.

Sposoby stylizacji

• Tuszuj rzęsy dwa razy, staraj się wkręcać szczoteczkę między włoski. Przy małych oczach nie tuszuj dolnych rzęs. Gdy kąciki opadają, zostaw kilka niepomalowanych włosków w zewnętrznym kąciku oka.

• Zrób trwałą na rzęsy (w gabinecie), aby je ładnie podkręcić na 3-4 tyg.

• Doklej kępki (w gabinecie), aby zagęścić włoski. Efekt utrzymuje się do 2 tyg.

• Wypróbuj metodę rzęsa do rzęsy (w gabinecie), by je zagęścić, wydłużyć i nadać oku kształt migdałka. Aby efekt był trwały, powtarzamy co 3-4 tyg.

• Ekspresowo ozdób rzęsy metodą Blink & Go by Nouveau Lashes (w gabinecie). Efekt jak przy metodzie rzęsa do rzęsy, ale trwa tylko 2 tygodnie.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: makijaż oczu | rzęsy | brwi | uroda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy