Reklama

Reklama

Brzuch - najważniejsza część naszego ciała

Mówi się, że w miłości liczy się piękno ducha, a nie ciała. Zaprzeczają temu najnowsze badania, które wskazują, że szukając partnera zwracamy uwagę na jego ciało, w szczególności brzuch.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni oceniając sylwetkę swojej potencjalnej drugiej połowy zwracają uwagę na ładnie wyrzeźbiony brzuch. 25 proc. kobiet podkreśla, że potocznie zwany "sześciopak" albo "kaloryfer", to najbardziej atrakcyjna część męskiego ciała. Podobne zdanie na temat kobiet wyraziło 33 proc. mężczyzn.

Męskie ramiona to dla 23 proc. badanych kobiet kolejny atrybut męskości.

Panowie wbrew powszechnej opinii nie koncentrują się jedynie na kobiecych piersiach. Mężczyźni oceniając sylwetkę kobiety zwracają uwagę na pośladki (25 proc.) i jędrne uda (11 proc.).

Reklama

Badania wskazują jeszcze jedną, bardzo pozytywną tendencję. Powoli do lamusa odchodzą wychudzone sylwetki. Dziś za atrakcyjne ciało postrzega się to, które jest wysportowane i co najważniejsze zdrowe. Dlatego coraz częściej za ideały stawiani są sportowcy.

Panowie budując swoją muskulaturę najczęściej inspirują się wizerunkiem lekkoatletów. Dla 16 proc. pytanych mężczyzn sylwetka pływaka lub nurka stanowi ideał, do którego dążą. Co ciekawe, ciała piłkarzy znalazły się na czwartym miejscu, tuż za kolarzami.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy