Co jeść, by nasza skóra była zdrowa i promienna?

Zmęczenie, stres, zanieczyszczenie powietrze i zła dieta szybko znajdują odzwierciedlenie w stanie naszej skóry: traci ona elastyczność, zdrowy kolor i gładkość. A przecież piękna i promienna cera to nie tylko marzenie każdej kobiety, ale też dowód na zdrowie organizmu. Okazuje się wystarczy zadbać o odpowiednią dietę, by zmęczona skóra odzyskała blask.

Dobra wiadomość dla miłośników czekolady: jej szkodliwość dla naszej skóry to mit
Dobra wiadomość dla miłośników czekolady: jej szkodliwość dla naszej skóry to mit123RF/PICSEL

Jaki jest sekret zdrowej i promiennej skóry? - Musimy jeść to, z czego jest ona zbudowana - zdradziła w studiu "Dzień Dobry TVN" Agata Zimnicka, autorka książki "Zdrowa i promienna skóra". - To co jest dobre dla skóry, jest również dobre dla układu nerwowego, dzięki czemu lepiej się czujemy. Dlatego tak ważne dla naszego samopoczucia są odpowiednio skomponowane posiłki. Pięknego wyglądu nie zapewni nam ograniczanie jedzenia i kalorii, ale różnorodność i wolność wyboru.

Jeśli zależy nam na tym, by zatrzymać w komórkach skóry wodę, to musimy ją tam chronić. Jednym ze sposobów jest jedzenie produktów zawierających wielonienasycone kwasy tłuszczowe, takich jak: orzechy, migdały, siemię lniane i dobre oleje.

Ważne jest również dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu. Jedząc dużo cytrusów, porzeczek czy papryki, pomagamy naszej skórze zachować elastyczność.

Mamy też dobrą wiadomość dla miłośników czekolady: jej szkodliwość dla naszej skóry to mit! Wszak kakao jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Mowa oczywiście o gorzkiej czekoladzie, która jest najzdrowsza.

Dzięki, jakim jeszcze produktom nasza skóra będzie lśnić? Obejrzyj poniższy materiał.

x-news/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas