Co warto zrobić dla swojej skóry w czasie wakacji?

Urlop to świetny moment na selfcare. Poza regeneracją ciała i ducha, warto zrobić coś dobrego dla swojej skóry. Poznaj porady, dzięki którym sama zadbasz o oczyszczenie, nawilżenie i ochronę skóry w czasie wakacji.

Właściwa pielęgnacja cery latem ma niebagatelne znaczenie
Właściwa pielęgnacja cery latem ma niebagatelne znaczenie 123RF/PICSEL

Wielopoziomowe oczyszczenie

Aby skóra wyglądała promiennie i świeżo, zwróć szczególną uwagę na jej oczyszczanie. W pierwszej kolejności należy pozbyć się martwego naskórka. Najlepiej jeszcze przed urlopem użyj naturalnego peelingu do twarzy, który działa skutecznie, a przy tym nie podrażnia skóry. Możesz go również spakować do walizki i stosować raz w tygodniu.

- Regularnie wykonywany peeling poprawia wygląd cery, przywraca jej gładkość i blask. Złuszczenie martwego naskórka zapewnia też lepsze wchłanianie składników aktywnych z kolejnych etapów pielęgnacji. Pomoże też wyregulować wydzielanie sebum i zapewni równomierną opaleniznę w czasie wakacji

 - mówi Ewelina Kwit-Betlej, twórczyni marki Resibo.

Podstawa porannej i wieczornej pielęgnacji to kosmetyk do mycia twarzy. Najlepszym wyborem będzie produkt, który zawiera delikatne, pozyskane z roślin (takich jak np. kokos) substancje myjące. Przykładem jest naturalny żel do mycia twarzy Rich Peach. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, a jednocześnie jest świetnie tolerowany przez skórę i nie narusza jej bariery lipidowej.

- Dzięki temu, nie tylko zadbasz o codzienne oczyszczenie i odświeżenie, ale też unikniesz wysuszenia i podrażnienia skóry w okresie wakacyjnym. Krem idealnie sprawdzi się również w zestawie z olejkiem czy balsamem do demakijażu, w metodzie dwuetapowego oczyszczania skóry - dodaje Ewelina Kwit-Betlej.

Świetnym uzupełnieniem rytuału oczyszczającego będzie maska z glinką, którą można stosować 1-2 razy w tygodniu. Zawarta w niej różowa glinka delikatnie oczyszcza skórę, nie powodując podrażnień. Dodatkowo znajdziemy w niej ekstrakt z granatu, który reguluje pracę gruczołów łojowych. Z kolei zawartość cynku i witaminy E podnosi poziom fotoochrony, jednocześnie chroni skórę przed procesem starzenia. To dobre powody, by sięgnąć po ten kosmetyk w czasie wakacji.

Głębokie nawilżenie w lekkiej formule

Dbanie o odpowiednie nawilżenie jest konieczne, jeśli chcemy, by skóra wyglądała zdrowo, a jednocześnie dobrze znosiła niekorzystne czynniki, takie jak słońce. Po oczyszczeniu skóry przywróć jej naturalny odczyn pH za pomocą toniku, a następnie nałóż krem nawilżający, który będzie odpowiadał wakacyjnym potrzebom. Rano najlepiej sięgnij po krem w lekkiej formule, który nie obciąży skóry i zapewni komfort w czasie ciepłych dni. Dobrą opcją jest lekki krem nawilżający.

- Poza lekką formułą i głębokim nawilżeniem, ten krem ma w sobie coś jeszcze, dzięki czemu dobrze sprawdza się latem. Zawiera trehalozę, naturalny dwucukier, który tworzy na powierzchni skóry naturalny film, chroniący m.in. przed odparowywaniem wody i nasłonecznieniem - mówi Ewelina Kwit-Betlej.

Ochrona przeciwsłoneczna

W wakacyjnej kosmetyczce nie może zabraknąć kremu z filtrem SPF. Wybierając ochronę przeciwsłoneczną warto zwrócić uwagę na naturalne kremy z filtrami mineralnymi. To one zapewnią stabilną ochronę przed promieniowaniem UVB, jak i UVA, a jednocześnie są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. W dodatku krem z filtrem SPF może z powodzeniem zastąpić krem BB, a nawet podkład, jeśli wybierzemy wersję z delikatnym, beżowym pigmentem.

- Dobrze dobrany krem z filtrem SPF zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, które nie tylko powoduje zaczerwienienie po ekspozycji na słońce, ale też przyspiesza proces starzenia się skóry, przyczyniając się do niszczenia włókien kolagenowych. Warto więc włączyć krem ochronny do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Tym bardziej, że są sposoby na to, by zrobić to w łatwy sposób, jednocześnie poprawiając wygląd skóry - tłumaczy Ewelina Kwit-Betlej.

Zobacz również:

Sen ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry
INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas