Reklama

Coraz bardziej wymyślne operacje plastyczne

Ludzie poprawiają już niemal wszystko w swoim wyglądzie, a chirurdzy są w stanie zmienić każdy szczegół w ciele. Teraz w Azji pojawił się nowy trend, który ma na celu poprawić... uśmiech poprzez odpowiednie ułożenie ust.

Na taki pomysł parę lat temu wpadła pewna Koreanka. To ona, jako pierwsza szukała chirurga, który jest w stanie zmienić jej układ warg, tak, by mogła w inny sposób się uśmiechać. Okazało się, że nie ma rzeczy niemożliwych i można także zmienić mimikę.

Teraz taki zabieg w całej Azji cieszy się bardzo dużą popularnością. Nazwano go "Smile Lipt". Chodzi o to, by kąciki ust nieznacznie podnieść do góry. W ten sposób twarz sprawia wrażenie zawsze pogodnej i przyjaznej. Zabieg nie jest ani długi, ani też nie wymaga wiele poświęcenia, ale za to jest dosyć bolesny i oczywiście drogi.

Bum na chirurgię plastyczną w Azji, a zwłaszcza w Korei, jest widoczny od lat. Zwłaszcza kobiety wpadają na coraz to nowe pomysły, a lekarze tylko zacierają ręce. Jak podają statystyki, 20 procent kobiet z Korei jest przynajmniej po jednej operacji plastycznej. Nie jest to jednak najwyższy odsetek. Zdecydowanym liderem w tej materii pozostają Stany Zjednoczone i Brazylia.

Reklama

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: chirurgia | uśmiech | usta | zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama