Reklama

Reklama

Dance aerobic - odchudzanie w tanecznym rytmie

Kochasz taniec i dobrą muzykę? Chcesz przy tym skutecznie się odchudzić, albo po prostu wyrzeźbić zgrabną sylwetkę? Jeśli tak, musisz koniecznie spróbować dance aerobic!

Dance aerobic to zajęcia w sam raz dla tych, którzy kochają taniec i dobrą muzykę. Jeśli w tańcu odpoczywasz, nabierasz sił, czujesz radość życia, to powinnaś spróbować właśnie tej metody.

Przyjemne z pożytecznym
Na zajęciach nie poznasz typowych kroków dla tańca klasycznego, po prostu wyluzujesz się i poczujesz witalność! To szczególnie ważne, jeśli uwzględnimy fakt, że mamy już jesień, zimne wieczory skłaniają raczej do siedzenia w przytulnym fotelu, pod kocykiem, niż spacerowania czy jeżdżenia na rowerze. A na efekty takich działań nie będziemy musiały długo czekać - sylwetka, którą wypracowałyśmy latem, zostanie szybko zaprzepaszczona dzięki efektowi jo- jo.

Reklama

Doskonałą receptą na to może być zapisanie się w dobrym fitness clubie na zajęcia dance aerobik. Dlaczego akurat ten trening powinnyśmy wybrać?

Odpowiedź jest prosta: nie tylko utrzymamy naszą wagę na stałym poziomie (nawet jeśli czasem pozwolimy sobie na mały grzeszek w postaci kawałka czekolady), ale jeszcze nie opuści nas dobry nastrój - nie ważne jaka aura będzie panować za oknem.

Dawka endorfiny na jesienne szarugi

Podczas tańca bowiem w naszym organizmie wytworzą się endorfiny, zwane hormonami szczęścia, które skutecznie pomogą zawsze być w dobrym humorze.

Jest jeszcze jeden plus wynikający z uczęszczania na zajęcia dance aerobic: masz tu niepowtarzalną okazję podszkolić swój warsztat taneczny, by potem móc zabłysnąć na imprezie czy w dyskotece.

Jednak zajęcia dance aerobic są odpowiednie nie tylko dla tych, którzy dobrze czują się na parkiecie. Możesz, a nawet powinnaś wypróbować tę metodę także wtedy, gdy sądzisz, że jesteś jak królewna z drewna. Jeśli wszyscy twoi znajomi tak o tobie myślą, postaraj się ich zaskoczyć!

Jak przygotować się do zajęć?

Przede wszystkim zainwestuj w dobry strój, który nie będzie krępował twoich ruchów oraz sprawi, że będziesz czuła się komfortowo. Równie ważne są dobre buty, które pozwolą odnaleźć rytm!

Zajęcia rozpoczynają się tradycyjną rozgrzewką. Podczas niej twoje mięśnie i stawy zostaną przygotowane do intensywnej pracy - nie powinnaś więc zignorować tego etapu.

Teraz przyszedł czas na właściwy trening. Podczas niego ćwiczysz układy choreograficzne typowe dla stylu dance, ale bez obaw! Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze i w tempie, które na pewno zaakceptujesz, niezależnie od twojej kondycji oraz umiejętności tanecznych.

Podczas zajęć następuje częsta zmiana kroków i tempa, co pomoże ci się poczuć komfortowo. Po kilku treningach, na których opanujesz podstawowe ruchy, z pewnością zapomnisz, że jesteś na sali ćwiczeń. Dlaczego?

Przetańczyć cały stres

To jasne, dance aerobic jest także doskonałą metodą odstresowującą, przecież w końcu podczas tańca znakomicie się bawisz! Sama zabawa to jednak nie wszystko.

Podczas dance aerobic usprawnisz jeszcze pracę swojego układu krążenia oraz wzmocnisz układ oddechowy. Twoje ruchy nabiorą gracji, a ciało stanie się jędrne i sprężyste - efekt jo- jo i wzrost masy ciała, tak typowy dla okresu jesienno- zimowego, nie będą stanowić dla ciebie zagrożenia!

Jeśli więc do tej pory na imprezach podpierałaś ściany, chcesz uciec od stresujących wydarzeń, lub po prostu chcesz popracować nad swoją kondycją przy użyciu metody, która nie znudzi ci się szybko - postaw na dance aerobic i zacznij ćwiczyć już dziś!

Joanna Bielas, I.D.Media

IDmedia
Dowiedz się więcej na temat: taniec | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje