Demakijaż - czynność, o której trzeba pamiętać

Demakijaż, to podstawa właściwej pielęgnacji skóry. Jednak, jak wskazują badania, co trzecia kobieta zapomina o tej niezbędnej czynności, co skutkuje podrażnieniem skóry, wysypką i osłabieniem rzęs.

Pierwszą oznaką braku właściwego demakijażu jest przesuszona skóra. Jak wyjaśnia dr Stefanie Williams warstwa makijażu na skórze nie tylko negatywnie wpływa na jej wierzchnią warstwę, ale również spowalnia zwykły proces odnowy skóry.

Reklama

Następstwem przesuszonej skóry może być pogłębienie się zmarszczek. "Kiedy skóra jest sucha i mniej elastyczna, zmarszczki są bardziej widoczne" - wyjaśnia dr Williams. Dodaje również, że nadmierne wysuszenie skóry może być wynikiem zanieczyszczenia cery, które powoduje tzw. stres oksydacyjny.

Spanie w makijażu jest również przyczyną podrażnień i zaczerwienień. Zaniedbanie podstawowej pielęgnacji skóry może również prowadzić do zaognienia alergii i stanów zapalnych skóry.Jak uspokajają specjaliści szkody, jakie wyrządza niewłaściwe oczyszczanie i pielęgnacja skóry, mogą być znaczne, ale nie nieodwracalne.

"Długotrwałe unikanie czyszczenia twarzy i spanie w makijażu w dłuższej perspektywie może być szkodliwe dla skóry. Największym problemem jest nagromadzenie się zanieczyszczeń, które skutkują powstawaniem wolnych rodników. Te z kolei przyczyniają się do spowolnienia syntezy kolagenu i uszkodzenia struktur kolagenu i elastyny. Co bezpośrednio skutkuje m.in.: utratą elastyczności i sprężystości skóry" - wyjaśnia dermatolog dr Sam Bunting.

Dowiedz się więcej na temat: demakijaż | pielęgnacja skóra | skóra | tonik do twarzy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje