Reklama

Reklama

Domowa dekoloryzacja: Jak zmyć farbę z włosów?

Zachwycił cię kolor farby na opakowaniu, jednak po jej nałożeniu okazało się, że ten odcień zupełnie do ciebie nie pasuje? A może znudziłaś się obecnym kolorem czupryny i chcesz go zmienić? Zastanawiasz się: jak zmyć farbę z włosów? Oto sposoby na domową dekoloryzację.

Domowa dekoloryzacja: Efektywność zależy od wielu czynników

To, czy domowa dekoloryzacja okaże się skuteczna, zależy od wielu czynników. Znacznie łatwiej usunąć kolor, jeśli nałożyłaś go po raz pierwszy. O wiele trudniej osiągnąć zadowalające efekty, jeśli używałaś farb wielokrotne. Liczy się także struktura włosa — ze zniszczonych farba wypłukuje się dużo łatwiej. Nie bez znaczenia jest też kolor, którego używałaś: brązy, czerwienie, a nawet róże to barwy, które łatwo się zmywają, dużo trudniej usunąć czerń, a do najtrudniejszych należą fiolety, odcienie niebieskiego i zielonego. Istnieje kilka domowych metod na dekoloryzację, dowiedz się: jak usunąć farbę z włosów? 

Reklama

Jak zmyć farbę z włosów? Szampon przeciwłupieżowy

Domowa dekoloryzacja szamponem przeciwłupieżowym to jedna z najbezpieczniejszych metod usuwania farby z włosów. Najbardziej zauważalne efekty osiągniesz,  jeśli na zwilżone włosy nałożysz szampon przeciwłupieżowy i pozostawisz go na 30 minut, po czym umyjesz głowę w bardzo ciepłej wodzie. Łatwiejsza, ale trwająca dłużej metoda, to regularne mycie czupryny takim szamponem. Nie masz cierpliwości i zależy ci na natychmiastowym efekcie? Zmieszaj szampon z kwasem askorbinowym. Jak zmyć farbę z włosów przy pomocy witaminy C? 

Jak usunąć farbę z włosów? Kwas askorbinowy i szampon przeciwłupieżowy

Silniejszym domowym środkiem do usuwania farby z włosów jest pasta wykonana ze sproszkowanej witaminy C oraz szamponu przeciwłupieżowego. Do jej przygotowania można użyć kwasu askorbinowego w proszku lub rozgnieść tabletki witaminy C. Następnie wymieszaj je z szamponem przeciwłupieżowym, tak by powstała gęsta masa w ilość pozwalającej pokryć całą partię włosów, którą chcesz pozbawić koloru. Nanieś pastę na czuprynę i odczekaj 30 minut, po czym dokładnie umyj włosy w wodzie tak gorącej, jak to tylko możliwe, a na koniec koniecznie nałóż domową maseczkę lub odżywkę. W zależności od koloru, rodzaju włosa i częstotliwości, z jaką był farbowany, taki zabieg może wymagać kilkukrotnego powtórzenia. 

Zobacz również:

Jakie kolory włosów dodają lat?

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Jakie kolory włosów będą modne w sezonie jesień-zima 2021/2022?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje