Reklama

Reklama

Fitness - czy wiesz co warto ćwiczyć?

Moda na bycie "fit" przybiera na sile z każdym rokiem. Biegamy, chodzimy na basen, siłownię i fitness, a jeśli przypadkiem nie chodzimy...prawdopodobnie zaraz zaczniemy. Fitness to wciąż najczęściej wybierana przez kobiety forma aktywności fizycznej. Popularny w latach dziewięćdziesiątych aerobik przeszedł długą drogę - dziś korzystać możemy z całej gamy zajęć!

Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową

Na tych zajęciach zależy kobietom najbardziej - niechciany tłuszczyk może szybko zamienić się w mięśnie, a regularne treningi połączone z przemyślaną dietą stać się mogą kluczem do wymarzonej sylwetki. Co wybieramy najczęściej?

Fat Burning

Zajęcia charakteryzują się średnią intensywnością, polecane są kobietom ćwiczącym regularnie. Do ćwiczeń wykorzystuje się stepy, piłki oraz lżejsze sztangi.

Cellulit Killer

Ćwiczenia mają na celu ujędrnienie problematycznych części ciała, działają również na zasadzie skalpela wysmuklając sylwetkę. Zajęcia pomagają w rozbijaniu cellulitu, a w połączeniu z dietą przspieszają proces odchudzania.  Charakteryzuje je średnia intensywność.

Reklama

Płaski brzuch
Zajęcia o dużej intensywności przeznaczone dla kobiet, które ćwiczą już dłuższy czas i robią to regularnie. Mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni brzucha. Cześć cardio odpowiedzialna za spalanie trwa nawet do 40 minut!

Ćwiczenia wzmacniające

Jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie wzmocnienie całego ciała i wszystkich grup mięśni. Pomagają również zachować prawidłową postawę, mobilność oraz równowagę.

Trening funkcjonalny

Skupia się na naśladowaniu ruchów, które wykonujemy w życiu codziennym - sięgania po coś, podnoszenia, wspinania się po schodach. Ćwiczenia mają na celu poprawę naszej gibkości, zwinności oraz płynności ruchów.

Bosu

Zdobywające coraz większą popularność zajęcia wykorzystujące aerodynamiczny sprzęt, który angażuje wszystkie mięśnie ciała. Ćwiczenia są dość wymagające, by złapać równowagę i nauczyć się prawidłowo korzystać z wszystkich możliwości jakie daje nam bosu musi minąć trochę czasu. Warto!

Power Pump

Dziewczyny coraz śmielej i odważniej chwytają za sztangi. Zanim zdecydujemy się na bardziej wymagające zajęcia Cross Fit warto zacząć od Power Pump. Ćwiczenia doskonale kształtują sylwetkę i są świetną alternatywą dla treningu siłowego, szczególnie dla kobiet! Obciążenie dobiera się do indywidualnych możliwości ćwiczącego.

Ćwiczenia choreograficzne

Ćwiczenia wykonuje się w rytm energetycznej muzyki. W pierwszej części zajęć grupa uczy się przygotowanej wcześniej przez instruktora choreografii, by następnie kilkakrotnie wykonać cały układ.

Step

Zajęcia o średniej intensywności wybierane wyjątkowo często przez kobiety zaczynające swoją przygodę z fitnessem. Ćwiczenia z użyciem stepu poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową i znacznie wzmacniają dolne części ciała. Step to w skrócie podstawowe układy choreograficzne oraz elementy tańca. Propozycja dla każdego!

Zumba

Ciesząca się wciąż niesłabnącą popularnością fuzja tańca i aerobiku. Układy choreograficzne wykonuje się w rytm latynoskiej muzyki, zajęcia charakteryzuje średnia intensywność i ..dobra zabawa.

Bokwa

Innowacyjny i prosty trening polegający na kreśleniu nogami umówionych znaków, liter, cyfr. Ćwiczenia poprawiają kondycję, a wykonywane w rytm energetycznej muzyki poprawiają samopoczucie. Momentalnie!

Mentalne, prozdrowotne

Ćwiczenia wzmacniające oraz stabilizujące, czyli sposób na silny, zdrowy kręgosłup. Dodatkowo działają one odprężająco, likwidują napięcia, pomagają w walce ze stresem.

Pilates

System ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku, którego celem jest zaprowadzenie równowagi mięśniowej w ciele. Pilates poprawia siłę, elastyczność oraz wytrzymałość jednocześnie wysmuklając sylwetkę. Ćwiczenia znacznie zmniejszają bóle kręgosłupa, napięcie mięśni, poprawiają koordynację. Pilates jest wyjątkowo bezpieczną i nieinwazyjną formą ruchu polecaną każdemu!

Szkoła kręgosłupa

Zajęcia mają na celu profilaktykę oraz terapię schorzeń narządów ruchów. Redukują ból, wzmacniają kręgosłup, zmniejszają napięcia oraz poprawiają stabilizację. Podczas zajęć wykorzystywane są techniki terapeutyczne oraz rehabilitacyjne.

Stretching

Zajęcia rozciągające, bez których ciężko wyobrazić sobie regularne treningi. Ćwiczenia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku. Likwidują przykurcze mięśniowe, uelastyczniają ciało i przygotowują je do większej aktywności fizycznej.

Joga

Zajęcia, które charakteryzuje holistyczne podejście do człowieka oraz rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny i duchowy. Pomagają osiągnąć równowagę oraz harmonię, budując przy tym piękne i silne ciało. Joga wycisza, działa kojąco na nerwy, można ją bezpiecznie uprawiać w każdym wieku!

Wymienione zajęcia to jedynie część propozycji jakie czekają na nas w klubach fitness. Jednocześnie stanowią one podstawową bazę, od której warto zacząć swoją przygodę z fitnessem. Nie jutro ani od poniedziałku, najlepiej od dziś!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy