Gładka skóra wokół oczu

To miejsca, gdzie wyjątkowo wyraźnie widać upływający czas, stres czy zwykłe zmęczenie. Zatroszcz się o nie, a metryka i tryb życia nie odcisną na nich wielkiego śladu.

Wygładzenie skóry wokół oczu jest możliwe, nawet w domowych warunkach
Wygładzenie skóry wokół oczu jest możliwe, nawet w domowych warunkach123RF/PICSEL

Wzmacniające kremy i zmarszczek mniej

W skórze wokół oczu znajduje się niewiele włókien kolagenowych. A to właśnie one odpowiadają za jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Z wiekiem, gdy włókna słabną, pojawia się coraz gęstsza siateczka zmarszczek. Utrwala je m.in. bogata mimika twarzy, mruganie, mrużenie oczu.

Nasza rada

Regularnie sięgaj po kremy pod oczy, które wzmocnią włókna kolagenowe zwane często naturalnymi podporami skóry. W kosmetykach szukaj witamin, kwasu hialuronowego oraz olejków, które uszczelnią skórę, zapobiegając nadmiernej utracie z niej wody. Ważne jest, abyś wybierała kremy przeznaczone dokładnie pod oczy - zawierają mniejsze stężenie aktywnych substancji, co minimalizuje ryzyko podrażnień. Kosmetyki stosuj zawsze po dokładnym zmyciu makijażu i zanieczyszczeń ze skóry.

Wyciągi z roślin rozjaśnią cienie

Zasinienia pod oczami to najczęściej wynik prześwitujących przez cieniutką skórę naczynek krwionośnych. Rozszerzają się i stają się bardziej widoczne, gdy jesteśmy zmęczone i niewyspane. Cienie mogą być też wynikiem nadmiernej pigmentacji w tych miejscach.

Nasza rada

Najprostszy sposób na uniknięcie zasinień to wysypianie się, unikanie przemęczenia i przeznaczanie czasu na wypoczynek. Każda z nas jednak wie, że taka harmonia nie zawsze jest w życiu możliwa... Wtedy z pomocą przyjdą urodowe sposoby. Warto sięgnąć po preparaty pod oczy uszczelniające naczynka (z zawartością np. arniki, kasztanowca, świetlika). Dostępne są w postaci kremów, żeli, maseczek. Trzymaj je np. w lodówce. Schłodzone dodatkowo obkurczą zbyt rozszerzone naczynka. Na rozjaśnienie przebarwień pomogą zaś kosmetyki z wit. C.

Kofeina + chłód i po obrzękach

Opuchnięcia popularnie zwane workami pod oczami powstają na skutek gromadzenia się limfy i rozszerzenia naczyń krwionośnych. Pojawiają się zwykle rano, po przepracowaniu, długim oglądaniu telewizji.

Nasza rada

Pobudzenie mikrokrążenia szybko usunie obrzęki. Pomoże w tym kofeina, którą znajdziesz w wielu kremach pod oczy. Gdy będziesz stosować regularnie preparaty z tym składnikiem, zapewnisz skórze prawidłowy drenaż i zapobiegniesz powstawaniu worków pod oczami. A jeśli już się pojawią, najszybciej zlikwidujesz je chłodnym okładem. Czasem wystarczy przyłożenie na chwilę pod oczy schłodzonej w lodówce łyżeczki, niekiedy ulgę przyniesie masaż owiniętymi w skrawek materiału kostkami lodu. Rozwiązaniem mogą też być założone na kilka minut schłodzone żelowe okulary (kupisz np. w Rossmannie). Podobny rezultat pomoże uzyskać masaż za pomocą metalowej kulki pokrytej chłodzącym żelem z wyciągiem np. ze świetlika czy orchidei.

Sposoby na opadające powieki

Skutkiem starzenia skóry są nie tylko zmarszczki, ale też efekt tzw. ciężkich powiek.

Nasza rada

Stosując krem pod oczy, nie rozprowadzaj go wyłącznie na miejsca, które sugeruje nazwa. Preparaty przeciwzmarszczkowe liftingują skórę. Nanosząc je systematycznie na powieki, odrobinę napniesz skórę i spowolnisz proces utraty jej jędrności. Ciekawostką są jednorazowe silikonowe paski na powieki (szukaj ich w sklepach internetowych). Naklejone na skórę, oprószone cieniem do powiek są całkowicie niewidoczne i sprytnie "otwierają oko". Sposobem wizażystów na uniesienie powiek jest jasny cień pod linią brwi i pomalowanie rzęs wydłużającą maskarą.

Ochrona przed słońcem

Przed nami lato i spore wyzwanie dla oczu! Mocne słońce nie tylko razi i sprawia, że częściej mrużymy oczy, ale też przyspiesza starzenie skóry i powoduje jej przebarwienia.

Nasza rada

Wychodząc na zewnątrz, nie zapominaj o posmarowaniu kremem z filtrem UV także okolic oczu. Nie we wszystkich kremach pod oczy znajdziesz takie przeciwsłoneczne zabezpieczenie. Wówczas na zwykły kosmetyk połóż odrobinę preparatu z blokerem słonecznym. Nanosząc go, zachowaj bezpieczny odstęp od dolnej i górnej granicy rzęs. W ochronie skóry wokół oczu sprawdzą się też okulary przeciwsłoneczne czy kapelusik z dużym rondem.

Tina
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas