Reklama

Reklama

Jak dbać o skórki, aby paznokcie ładnie wyglądały?

​Suche, odstające skórki wokół paznokci wyglądają nieestetycznie, a czasem sprawiają również ból. Ich powstawaniu sprzyjają wysuszone dłonie, których pielęgnacja jest pierwszym krokiem w walce z tzw. "zadziorami". Odpowiednia troska o skórki nie zajmie wiele czasu, a sprawi, że nie tylko nie będą nam przeszkadzać, ale i przestaną psuć efekt idealnego manicure!

Pierwszym krokiem w pielęgnacji skórek powinna być właściwa troska o dłonie. Aby nie dopuścić do ich przesuszania pamiętajmy, aby podczas wykonywania prac domowych używać gumowych rękawiczek. Mimo, że każda z nas wie, że tylko one mogą ochronić dłonie przed zniszczeniem detergentami, to najczęściej zapominamy o ich założeniu. Zakładajmy je nie tylko, gdy nasze mieszkanie wymaga dokładnego wysprzątania, ale także na co dzień, podczas zmywania naczyń.

Nadmierne moczenie dłoni powoduje bowiem rozmiękczanie skórek, które stają się wówczas bardziej wrażliwe i podatne na urazy. Zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, konieczne są z kolei rękawiczki ciepłe, dobrze chroniące przed mrozem. Niskie temperatury to bowiem kolejny wróg naszych dłoni. Na koniec pamiętajmy o ich regularnym nawilżaniu przy pomocy kremu do rąk. Na co dzień wybierzmy preparat, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, np. Gerlasan marki Gehwol. Dzięki temu będziemy bardziej skłonne używać go po każdym myciu rąk.

Reklama

Wygraj z suchymi skórkami

Suchych skórek najbezpieczniej pozbyć się odsuwając je specjalnym patyczkiem. Wycinanie, szczególnie jeżeli nie mamy doświadczenia, może być niebezpieczne. Zbyt głębokie wycięcie może bowiem doprowadzić to poważnych problemów zdrowotnych (np. zwiększonej podatności na grzybicę paznokci) lub do trwałego odkształcenia płytki.

Przed przystąpieniem do odsunięcia skórek należy je zmiękczyć. Z tego względu warto wykonywać ten zabieg bezpośrednio po kąpieli, a dla wzmocnienia efektu wykorzystać preparat zmiękczający, na przykład Płyn do zmiękczania paznokci i skórek Gehwol. Kosmetyk swoje właściwości zawdzięcza zawartości wodorotlenku potasu i oleju rycynowego. Po wykonaniu zabiegu należy nanieść na skórki i paznokcie antybakteryjny olejek (na przykład Olejek pielęgnacyjny do paznokci i skórek Gehwol). Na co dzień warto również stosować krem pielęgnacyjny do paznokci i skórek. Taki preparat w swojej ofercie posiada marka Gehwol. Kosmetyk zawiera takie składniki pielęgnacyjne jak: olejek z kiełków pszenicy, pantenol i bisabolol oraz substancje przeciwgrzybicze.

Cena kremu do rąk Gerlasan Gehwol to ok. 30 zł. Cena Płynu do zmiękczania paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 28 zł. Cena Olejku pielęgnacyjnego do paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 38 zł. Cena Kremu pielęgnacyjnego do paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 37 zł. Preparaty dostępne są w aptekach oraz wybranych salonach kosmetycznych.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy