Jak modelować twarz różem i bronzerem

Chciałabyś nadać buzi idealny kształt? A na dodatek zawsze zachwycać promienną cerą jak po powrocie z wakacji? Wystarczy kilka muśnięć pędzlem!

 Idealny odcień różu powinien mieć kolor naszego naturalnego rumieńca
Idealny odcień różu powinien mieć kolor naszego naturalnego rumieńca123RF/PICSEL

Twarz owalna

Jak ją malować? To idealny kształt twarzy – róż ma jedynie podkreślić jej proporcje. Muśnij nim środek policzków, czyli miejsca, które się uwypuklają, gdy się uśmiechasz.

Kwadratowa

Jak ją skorygować? W buzi o takim kształcie jej szerokość jest zbliżona do długości. Cechują ją też wyraźnie zaznaczone kości policzkowe, szeroka szczęka i czoło. Aby nieco zaokrąglić twarz i złagodzić rysy, nałóż na nią róż dwukrotnie – tuż pod kośćmi policzkowymi i niżej, wzdłuż linii żuchwy.

Okrągła

Jak ją skorygować? Okrągłą twarz charakteryzuje niezbyt wysokie czoło, wydatne policzki oraz zaokrąglona broda.

By wyszczuplić buzię, wciągnij policzki i kilkakrotnie muśnij powstałe wgłębienia różem. Pędzel prowadź od kącików ust w stronę ucha (lub skroni, gdy chcesz bardziej wysmuklić twarz).

Trójkątna

Jak ją skorygować? Buzia w kształcie serca ma szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i wąską brodę. By zrównoważyć jej proporcje, trzeba optycznie zwęzić czoło. Nałóż róż na jego boki – od góry w kierunku skroni, tuż przy linii włosów. Muśnij szczyty policzków oraz czubek brody (to „skróci” twarz).

Rozpromienia twarz

Róż ładnie rozświetla buzię, ożywia cerę i odmładza. Nałożony miękkimi plamami na szczyty kości policzkowych „ściąga” z twarzy zmęczenie. Dla cery mieszanej najlepszy jest róż w kamieniu, suchej natomiast bardziej odpowiada taki w kremie. Gdy nałożysz za dużo różu, omieć twarz czystym pędzlem i delikatnie przypudruj.

Bronzer wysmukla i ozłaca skórę

Owalna

Jak ją malować? Twarz o regularnych rysach podkreślamy bronzerem w najprostszy sposób: nakładamy go ukośnie pod kośćmi policzkowymi i dosłownie muskamy nim czoło, nos oraz brodę.

Kwadratowa

Jak ją skorygować? Aby nieco zaokrąglić buzię, powinnaś przyciemnić bronzerem jej górną i dolną część. Nanieś zatem niewielką ilość kosmetyku po obydwu stronach czoła (z samego brzegu, u nasady włosów) oraz na wystające kości żuchwy.

Okrągła

Jak ją skorygować? Twarz wysmuklamy bronzerem w dwóch miejscach. Najpierw nanosimy kosmetyk pionowo na skronie, potem nakładamy go pod kości policzkowe: od żuchwy w stronę uszu. Chodzi o to, by policzki wyglądały na zapadnięte.

Trójkątna

Jak ją skorygować? Ten kształt buzi zbliżysz do owalu, przyciemniając trochę czoło i brodę. Nałóż bronzer półkoliście na czoło (jak najbliżej linii włosów), a potem oprósz kosmetykiem czubek brody. Dla lepszego efektu muśnij 2–3 razy pędzlem kości policzkowe.

Rady wizażystki

  • Dobierz kolor Idealny odcień różu powinien mieć kolor naszego naturalnego rumieńca. Bronzer zaś ma imitować kolor naszej opalenizny.
  • Blondynkom pasują odcienie brzoskwini, szatynkom terakoty i herbaty, brunetkom ciemne pudry bez żółtych pigmentów, a rudym łososiowy róż. Nakładaj profesjonalnie Do nakładania różu w kamieniu stosuj duży, ukośnie ścięty pędzel.
  • Róż w kremie i musie najwygodniej aplikuje się palcami. Bronzer nanoś grubym pędzlem. Obsadź róż i bronzer w nowej roli W letnim makijażu róż w kremie możesz wykorzystywać jako szminkę lub cień do powiek. Bronzer natomiast jako podkład.

Zastępuje opaleniznę

  • Bronzer wysmukla twarz i nadaje jej ładny wakacyjny wygląd. Nie nakładaj go jednak za dużo, bo doda ci lat. Dobrze dobrany kosmetyk nie powinien być za ciemny (dozwolone są dwa tony w stosunku do naturalnej karnacji).
  • Przy cerze ze skłonnością do błyszczenia bronzer ze lśniącymi drobinkami lepiej zastąpić matowym. Gdy przyciemniasz buzię, pamiętaj o tym, by musnąć pudrem również szyję i dekolt. A jeśli masz top bez rękawów – także ramiona.
Naj
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas