Reklama

​Jak rozjaśnić włosy w domu?

Rozjaśnianie włosów jest popularnym zabiegiem, który jest konieczny przy zmianie koloru z ciemnego na jasny. Mamy możliwość wykonania go samodzielnie lub u fryzjera. Przy rozjaśnianiu włosów w domu można wybrać profesjonalne kosmetyki lub domowe metody.

Rozjaśnianie włosów w domu

Rozjaśnianie włosów w domu nie należy do łatwych, a jeszcze trudniejsze się staje, gdy chcemy zrobić to zupełnie samodzielnie. Najczęściej efekt końcowy jest niezadowalający i czynność trzeba powtórzyć. Ciężko jest samemu sobie położyć kosmetyk na włosach równomiernie, szczególnie z tyłu głowy. Jednak nie jest to niemożliwe.

Korzyścią rozjaśnienia włosów w domowych zaciszu jest przede wszystkim cena. Koszt rozjaśniania włosów w domu wyniesie kilkadziesiąt złotych. Za ten sam zabieg w salonie fryzjerskim zapłacimy znacznie więcej. Dodatkowo, znacznie dla ceny będzie miała długość naszych włosów - im dłuższe, tym drożej. Często trzeba liczyć się z kosztem wyższym niż 150 złotych.

Reklama

Rozjaśnianie włosów w domu: co wybrać?

Rozjaśnić włosy można na różne sposoby. W zależności od wybranej metody uzyskamy nieco inne efekty oraz różna będzie także cena. Na rynku dostępne są farby bez amoniaku i farby trwałe. Można je dostać w drogeriach. Podobnie dostępne będą rozjaśniacze i spreje rozjaśniające do włosów popularnych marek. Z kolei profesjonalne kosmetyki, czyli farby z odpowiednio dobraną wodą utlenioną, można zakupić w salonach fryzjerskich, ale będą one droższe.

Rozjaśnić włosy w domu można także naturalnymi preparatami. Pierwszą opcją jest zwykła woda utleniona, którą stosujemy do odkażania ran. Dzięki właściwościom wybielającym, pomoże zmienić kolor włosów. Trzeba w proporcji 1:1 rozrobić wodę utlenioną ze zwykłą przegotowaną i nanieść na całą długość włosów. Po 20 minutach umyć głowę.

Podobne działanie będzie miał sok z cytryny. Rozjaśniacz z cytryny przygotowuje się mieszając wodę z wyciśniętym sokiem lub 10 tabletkami witaminy C. Po 30 minutach należy umyć włosy szamponem. Niestety, domowe metody mogą także negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. 

Zobacz także:
Domowe sposoby na odżywienie koloru włosów

Włos trendy to włos wypielęgnowany

Dlaczego tracimy włosy i jak temu przeciwdziałać?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rozjaśnianie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama