Jak używać tuszu do rzęs?

Maskara zajmuje szczególne miejsce w kosmetyczne każdej dziewczyny, ponieważ dzięki niej możemy zmienić wygląd naszych oczu. Na rynku dostępna jest cała gama różnych jej rodzajów, jednak, mimo że myślimy, że używamy jej dobrze, nie zawsze tak jest. Czasami mała zmiana w sposobie nakładania tuszu może sprawić, że nasze rzęsy będą wyglądały jeszcze lepiej. Oto kilka porad dotyczących tego, jak sprawić, aby twoje rzęsy wyglądały jak najlepiej.

malowanie rzęs
malowanie rzęs© Photogenica
tuszowanie rzęs
© Photogenica

Nakładaj maskarę po nałożeniu cienia do powiek, dzięki czemu unikniesz jego osypywania się na pomalowane rzęsy.

Zawsze podkręcaj rzęsy przed ich pomalowaniem. Sprawi to, że uzyskasz efekt bardziej otwartych i wypoczętych oczu. Nigdy nie używaj zalotki na wytuszowane rzęsy, ponieważ możesz je połamać. Poza tym ich podkręcenie będzie wyglądało nienaturalnie.

Tuszując rzęsy, używaj techniki zygzaka. Nakładaj ją od nasady, przesuwając się ku ich górze lekkim zygzakiem. Sprawi to, że rzęsy będą miały większą objętość oraz będą wydłużone. Dzięki takiej technice unikniesz także ich sklejenia.

Poruszaj szczoteczką maskary w górę i w dół, aby rzęsy wyglądały na grubsze.

Jeśli rzęsy się skleiły, to do ich rozdzielenia możesz użyć czystej szczoteczki od maskary. Najlepiej, jeśli zrobiłabyś to wtedy, kiedy tusz będzie jeszcze mokry.

wydłużanie rzęs
© Photogenica

Jeśli chcesz wydłużyć swoje rzęsy i nadać im objętości, to wybieraj tusz w możliwie najczarniejszym odcieniu. Tylko taki kolor sprawi, że twoje oczy będą podkreślone, a rzęsy wydłużone.

Jeśli nie satysfakcjonuje cię efekt, jaki daje jedna warstwa tuszu, to przeczesz rzęsy szczoteczką i nałóż drugą warstwę, która doda im objętości. Nigdy nie nakładaj kolejnej warstwy tuszu, jeśli pierwsza nie zdążyła jeszcze wyschnąć. Tylko w ten sposób sprawisz, że rzęsy będę miały większą objętość i nie będą posklejane.

Jeśli chcesz nadać rzęsom objętości, to spróbuj nałożyć na nie puder przed ich wytuszowaniem.

Jeśli ubrudziłaś tuszem powiekę, to możesz ją oczyścić pałeczką kosmetyczną zamoczoną w podkładzie.

Przed nałożeniem tuszu, nałóż na rzęsy bazę specjalnie do nich przeznaczoną, która doda im objętości i je wydłuży. Jeśli nie posiadasz takiej bazy, to możesz zastąpić ją kremem pod oczy, a po jego wyschnięciu wytuszować rzęsy. Dzięki temu nie tylko je wydłużysz, ale również nawilżysz.

nakładanie tuszu
© Photogenica

Malując rzęsy, nie zapominaj o tych, które znajdują się w kącikach oczu, ponieważ są to właśnie najdłuższe z nich. Kiedy skończysz nakładać maskarę, to zamknij oczy i nałóż ją właśnie w tych miejscach, zaczynając od nasady i przesuwając się ku górze.

Na rynku istnieją różne rodzaje tuszów do rzęs: zwiększające objętość, nadające długości, podkręcające czy wodoodporne. Istnieją także maskary w różnych odcieniach, które możesz łączyć. Na przykład maskara dodająca objętości z maskarą wydłużającą. Możesz także pomalować górne rzęsy czarnym tuszem, a dolne brązowym lub szarym. Dzięki temu uzyskasz bardziej wyrafinowany efekt.

Traktuj swoje rzęsy w podobny sposób, w jaki traktujesz swoje włosy. Możesz je odżywiać, nakładając na nie oliwę z oliwek lub olejek rycynowy (lub każdy inny środek nawilżający). Najlepiej nakładać tego typu produkty przed snem, po zmyciu makijażu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas