Reklama

Jak zapuścić paznokcie?

Codziennie zerkasz z podziwem na długie i pięknie pomalowane paznokcie koleżanki zza biurka? Irytujesz się, bo twoje nie chcą rosnąć, a jeśli już cokolwiek drgnie, to zaraz się kruszą i łamią? Jak najskuteczniej wzmocnić paznokcie, by cieszyć się dowolnie wybraną długością?

Utwardzacz

Zdecydowanie postaw na dobrej jakości utwardzacz do paznokci. Ochroni je przed uszkodzeniami, a płytka z każdym dniem będzie twardsza i mocniejsza.

Nie dla acetonu

Jeśli pomimo osłabionych paznokci decydujesz się je malować, zadbaj koniecznie, by zmywacz pozbawiony był acetonu. Ten ostatni nie tylko wysusza płytkę, ale powodować może też jej pękanie i zwiększyć łamliwość paznokci.

Bez koloru

Optymalnie byłoby zupełnie zrezygnować z malowania paznokci na kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od nasilenia problemu. Każdy zabieg malowania i zmywania koloru będzie w jakimś stopniu obciążającym i oddali upragniony efekt. Nie przekonuje cię to? Zastanów się więc, ilu znasz mężczyzn, którzy mają łamliwe paznokcie? Chcesz pięknych, długich i naturalnych paznokci – cierpliwość i zwrot w stronę naturalnego wyglądu dłoni będą twoimi sojusznikami.

Reklama

Paznokcie nie oddychają

Warto wiedzieć, że ludzka płytka paznokciowa zbudowana jest głównie z keratyny i nie oddycha. Powszechnie reklamowane lakiery kolorowe, które mają zapewnić paznokciom dostęp tlenu, są zatem zwykłym wymysłem marketingowym.

Nawilżanie

Bardzo ważnym aspektem jest nawilżanie nie tylko paznokci, ale również skórek wokół nich. Wiele kobiet o tym zapomina, a wystarczy odrobina dobrego kremu do rąk wcierana regularnie, przynajmniej raz dziennie, najlepiej przed snem. Dobrze też używać skutecznej, sprawdzonej odżywki do paznokci.

Ochrona

Dla dobra dłoni i paznokci warto wyrobić sobie nawyk wykonywania niektórych prac domowych w rękawiczkach, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z chemikaliami.

Odżywianie

Warunkiem kluczowym dla pięknych i mocnych paznokci jest racjonalny sposób odżywiania. Jak najczęściej sięgajmy po sardynki, jarmuż i natkę pietruszki, one obfitują w wapń, niedobór którego powoduje kruchość i łamliwość paznokci. Zadbajmy o produkty bogate w żelazo: czerwone mięso, buraki, szpinak i brokuły.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy