Reklama

Krem z filtrem UV. Niezbędny produkt w codziennej pielęgnacji twarzy

Wielu osobom krem z filtrem kojarzy się tylko z opalaniem. Jednak stosowanie go jedynie przy okazji wystawiania twarzy na słońce jest dużym błędem. Ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna każdego dnia, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji. Sprawdź, jakie są tego przyczyny i jak stosować kremy SPF?

Ostatnio coraz częściej mówi się o właściwej pielęgnacji twarzy. Demakijaż czy zwykły krem nie wystarczą, aby nasza cera była w dobrej kondycji. Nawet jeśli w młodym wieku wydaje się, że wszystko jest porządku, to w przyszłości mogą pojawić się zmarszczki czy przebarwienia.

Krem z filtrem UV - niezbędna ochrona

Przede wszystkim niezbędne jest codziennie stosowanie kremu z filtrem UV. Produkt ten większości z nas może kojarzyć się z wakacjami i opalaniem. Wtedy pamiętamy zazwyczaj o ochronie przed słońcem - bez tego szybko bowiem pojawiłyby się oparzenia słoneczne.

Reklama

Jednak ochrona przed promieniami UV jest potrzebna również na co dzień. Za każdym razem gdy wychodzimy z domu, słońce oddziałuje na naszą skórę. Dzieje się tak także w pochmurne dni.

Co więcej, nawet jeśli pozostajemy wewnątrz pomieszczeń, ale siedzimy przy oknie lub jedziemy samochodem, promienie przenikają przez szyby. Ma to ogromny wpływ na naszą cerę, mimo że niekoniecznie się opali.

Czytaj także: Działa niczym botoks, a kosztuje 5 zł. Nałóż pod oczy, a efekty cię zadziwią

Promieniowanie UV - dlaczego jest szkodliwe?

Promieniowanie UV jest szkodliwe z kilku powodów. Przede wszystkim powoduje szybsze starzenie się skóry przez przyspieszanie powstawania zmarszczek. Dodatkowo, słońce wysusza skórę i osłabia naczynka krwionośne. Z kolei w przypadku jasnej karnacji może skutkować powstawaniem przebarwień.

Jak stosować krem z filtrem UV?

Przy wyborze odpowiedniego kremu z filtrem warto zwrócić uwagę na to, aby chronił zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Właściwy poziom ochrony zapewni SPF o wartości minimum 50.

Krem stosujemy pod makijaż. Trzeba także pamiętać o jego reaplikacji co 2-3 godziny. Jeśli nie nakładamy make-up'u, nie powinno być z tym problemu. Jeśli jednak jest inaczej, przydatne mogą filtry w mgiełkach lub pudrach.

Zobacz również: Produkty, które wypłukują blond. Jajecznica zamiast słonecznych kosmyków

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kremy z filtrem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy