Reklama

Reklama

Laminowanie włosów poprawi ich wygląd i kondycję

Laminowanie polecane jest do włosów zniszczonych i matowych. W salonie do tego zabiegu używa się keratyny i jest on drogi (od 300 zł do 700 zł), ale w domu możemy zrobić to same i dosłownie za kilka złotych. Wystarczy użyć żelatyny! Takie laminowanie doda włosom blasku i wygładzi je.

Żelatyna zawiera kolagen, który tworzy na włosach warstwę zabezpieczającą przed utratą wilgoci i niszczeniem. Zabieg róbmy raz na 3 tygodnie (uwaga! nie częściej, bo to może prowadzić do zaburzenia równowagi budulcowej włosów i będą się albo nadmiernie przesuszać, albo przetłuszczać).

Laminowanie włosów żelatyną

Włosy myjemy szamponem. Rozpuszczamy łyżkę żelatyny w 3 łyżkach wrzątku. Studzimy. Dodajemy łyżkę oliwy, oleju jojoba, arganowego lub odżywki czy maski do włosów i wcieramy we włosy na całej długości. Owijamy głowę folią i podgrzanym ręcznikiem. Trzymamy 40 minut, podgrzewając ręcznik co kilka minut suszarką. Zmywamy szamponem. 

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Wolontariusze akcji Zupa na Plantach przed epidemią mogli wspierać osoby będące w kryzysie bezdomności między innymi organizując im spotkania przy misce zupy co niedzielę na krakowskich Plantach. Teraz starają się dostarczać paczki żywnościowe, nawet do kanałów, w których egzystują. Tygodniowo potrzeba 200 takich paczek. Spraw, by pomoc mogła nadal docierać do potrzebujących. Wesprzyj zbiórkę, przekaż produkty, albo namów współpracowników, żebyście pomogli wspólnie. Sprawdź szczegóły >>

100 rad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy