Reklama

Reklama

Makijaż na słońce i deszcz

Wodoodporne kosmetyki to doskonałe rozwiązanie dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia. To także sposób na makijaż plażowy dla tych z nas, które nie są w stanie wyobrazić sobie nie skalanej kosmetykami twarzy nawet podczas urlopu.

Lato to doskonały moment, by wypróbować wodoodporne kosmetyki, jeśli jeszcze tego nie robiłaś. Na plaży, czy basenie nie musisz pokazywać się z bladą twarzą, jeśli tego nie lubisz. Kosmetykom odpornym na wodę niestraszne jest także słońce. To doskonałe rozwiązanie, gdy przed pracą wybierasz się na basen albo po plażowaniu chcesz posiedzieć w kawiarnianym ogródku w nadmorskim kurorcie.

Reklama

Na słońce i deszcz

W upalne dni, nawet najlżejszy makijaż spływa. Alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków są ich wodoodporne odpowiedniki, odporne także na działanie promieni słonecznych. Ich konsystencja jest gęstsza niż tradycyjnych - polimery, żywice czy silikony, z których się składają zastępują wodę będącą podstawą klasycznych kosmetyków. Te odporne na wodę wzbogacone są także o składniki odżywcze, np. proteiny, ceramidy.

Odporne na wodę są już nie tylko maskary, ale także szminki czy cienie do powiek. Dla plażowiczek stworzone zostały także wodoodporne kosmetyki do opalania - balsamy, mleczka.

Jeśli stosujesz wodoodporny makijaż, pamiętaj, że nie jest on odporny na tłuszcze, np. krem do twarzy może spowodować efekt pandy, czyli rozpłynięcie się tuszu pod oczami.

Wodoodporny makijaż zmyjesz specjalnym mleczkiem do demakijażu. Niedokładne oczyszczenie twarzy powoduje szybsze starzenie się skóry, wypryski, daje efekt zmęczonej skóry.

AP

Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki | deszcz | makijaż | Słońce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje