Maseczka, która pomoże załagodzić negatywne skutki opalania

Lato to ulubiona pora roku wielu z nas i to nie tylko dlatego, że możemy zostawić ciepłe kurtki w domu i wyjść na zewnątrz w krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach. Długie spacery w słoneczny dzień lub przejażdżka rowerem z dzieckiem po parku to momenty za którymi tęsknimy zimą. Jednak minusem upalnego dnia jest mocno świecące słońce, które może pozostawić na naszym ciele opaleniznę. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że u większości osób opalenizna to czerwone plamy, które pieką i są nieestetyczne.

article cover
© Photogenica

Maseczka odżywi twoją skórę

© Photogenica

Opalenia twarzy i rąk dość trudno uniknąć, a niektórzy używają sztucznych produktów kosmetycznych, produkowanych na bazie środków chemicznych, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Dlatego też najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zastosowanie maseczki, która wykonana jest z naturalnych składników. Maseczka odżywi twoją skórę i pomoże łagodzić podrażnienia spowodowane działaniem promieni słonecznych.

Składniki potrzebne do przygotowania maseczki:

© Photogenica

- 1 łyżka mąki

- 1 łyżka jogurtu naturalnego

- ½ łyżeczki kurkumy w proszku

- 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny

- 1 łyżeczka miodu

Wszystkie składniki mieszamy w szklanej miseczce. Gotową pastę nakładamy na skórę rąk i twarzy, a następnie pozostawiamy ją na 20 minut. Po upływie zalecanego czasu, zmywamy maseczkę letnią wodą. Gotową maseczkę możesz przechowywać w lodówce, w szczelnie zamkniętym pojemniku przez tydzień.

Jakie są negatywne skutki opalania?

© Photogenica

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVA i UVB powoduje przyspieszony proces produkcji melaniny w skórze, co prowadzi do znacznego przyciemnienia odsłoniętej skóry. Opalenizna występuje głównie na obszarach, które trudno zasłonić, czyli na twarzy, szyi, ramionach oraz nogach. Najczęstsze konsekwencje nadmiernej ekspozycji na słońce to:

- trądzik

- pryszcze

- zmarszczki

- przebarwienia

- przedwczesne starzenie się skóry

- oparzenia skóry

- w skrajnych przypadkach może prowadzić do nowotworu skóry.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas