Maseczka z cynamonu: Jak zrobić? Na co pomaga?

Cynamon to popularna, aromatyczna przyprawa, którą często wykorzystuje się w kuchni. Jednak warto wiedzieć, że produkt ten może mieć również zastosowanie w kosmetyce. Maseczka z cynamonu to jeden z domowych zabiegów na twarz, który skutecznie radzi sobie z wieloma problemami skórnymi. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym doskonale oczyszcza skórę i pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami i wągrami. Maseczka z cynamonu może także zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry. Dlaczego jeszcze warto ją stosować? Jak ją zrobić?

Zastosuj maseczkę z cynamonu na pryszcze i zaskórniki
Zastosuj maseczkę z cynamonu na pryszcze i zaskórnikiINTERIA.PL

Maseczka z cynamonu na trądzik i inne problemy skórne

Jeśli twoja skóra jest szara i matowa lub ma skłonności do przetłuszczania się i pojawiania się na niej pryszczy czy zaskórników, warto zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Pomóc w tym może maseczka z cynamonu - przyprawy o właściwościach antybakteryjnych, przeciwzapalnych i odkażających. Produkt doskonale oczyszcza pory skóry, rozjaśnia i wygładza cerę oraz pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami oraz wągrami. W dodatku maseczka z cynamonu pobudza krążenie, dzięki czemu sprawia, że skóra jest bardziej dotleniona, promienna i ma wyrównany koloryt. Taki zabieg może więc w dużym stopniu zredukować przebarwienia.

Jak zrobić maseczkę z cynamonu?

Przygotowanie maseczki z cynamonu jest niezwykle proste. Wystarczy zmieszać 2-3 łyżeczki tej przyprawy z 2 łyżeczkami jogurtu naturalnego lub śmietany. Całość ma mieć półpłynną konsystencję. Następnie należy nałożyć maseczkę na oczyszczoną twarz na 15-20 minut i dokładnie zmyć. Uwaga - maseczka z cynamonu ma silne działanie i przez zawartość kumaryny może lekko szczypać. Jeśli mrowienie jest zbyt silne, należy jak najszybciej ją zmyć. Po zastosowaniu maseczki na twarzy może przez jakiś czas utrzymywać się zaczerwienienie, więc najlepiej robić ją wieczorem. Nie zaleca się stosowania maseczki przed wielkimi wyjściami. Nie należy wykonywać jej również częściej niż raz w tygodniu.

Maseczka z cynamonu i miodu

Maseczka z cynamonu i miodu świetnie nawilża skórę
Maseczka z cynamonu i miodu świetnie nawilża skóręINTERIA.PL

Maseczkę z cynamonu można również wykonać z dodatkiem miodu. Będzie miała wtedy silne działanie nawilżające. Należy zmieszać ze sobą jedną płaską łyżeczkę cynamonu, łyżkę miodu i ewentualnie odrobinę olejku z awokado. Nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę i trzymaj przez 15 minut, a po tym czasie przemyj twarz ciepłą wodą. Co ważne, nie można dopuścić do całkowitego wyschnięcia maseczki na twarzy. Można więc spryskiwać ją wodą różaną lub hydrolatem.

Maseczka z cynamonu - efekty

Maseczka cynamonowa powinna już po pierwszym użyciu przynieść zadowalające efekty. Skóra będzie oczyszczona, rozjaśniona i wygładzona. Regularne stosowanie maseczki z cynamonu raz na tydzień pomoże też zredukować pryszcze i zaskórniki. Można ją nakładać zarówno na całą twarz, jak i punktowo na wypryski.

Maseczka z cynamonu - przeciwskazania

Cynamon ma silne działanie pobudzające krążenie, przez co wykonana na jego bazie maseczka może podrażnić skórę. Lekkie szczypanie nie jest niczym niepokojącym, ale jeśli jest ono nie do wytrzymania, najlepiej zmyć maseczkę i jej nie stosować. Maseczki z cynamonu nie powinny wykonywać osoby z cerą wrażliwą, suchą, naczynkową i skłonną do podrażnień. Najlepiej przed wykonaniem maseczki wykonać próbę uczuleniową na niewielkim obszarze ciała.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas