Migdały i ich zbawienny wpływ na skórę
Doceniane przez miłośników gotowania migdały nie tylko wykazują właściwości lecznicze i zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów, ale jednocześnie posiadają zdolności pielęgnacyjne. Pewnie dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale olej migdałowy świetnie sprawdza się w roli naturalnego balsamu do ciała. Sprawia, że skóra staje się nieskazitelnie gładka i miękka w dotyku. Ponadto migdały są bogatym źródłem białka oraz błonnika, które dają niesamowite rezultaty w kontakcie ze skórą. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wykorzystanie migdałów.
Migdałowy peeling do ciała
Migdały mogą być śmiało wykorzystywane jako baza do peelingu przeznaczonego do pielęgnacji ciała, który dogłębnie oczyści nasze ciało z wszelkich zanieczyszczeń oraz usunie martwy naskórek.
Składniki potrzebne do przygotowania peelingu:
- pół szklanki migdałów
- 1 łyżka miodu
- 2 łyżki soku z cytryny
- odrobina wody
Sposób przygotowania:
Pół szklanki migdałów mocz w wodzie przez około 2-3 godziny, następnie za pomocą blendera zmiksuj je na papkę. Dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj.
Migdałowy peeling do twarzy
Peeling z dodatkiem migdałów to idealna propozycja dla osób, które mają skórę skłonną do podrażnień. Delikatny peeling doda skórze blasku, pozostawi ją idealnie nawilżoną i odświeżoną oraz usunie martwy naskórek z powierzchni skóry.
Składniki:
- 7 całych migdałów
- 2 łyżki mleka
- niewielka ilość wody
Sposób przygotowania:
Mocz migdały przez 2-3 godziny w wodzie, a następnie usuń całą wodę i zmiksuj migdały. Dodaj 2 łyżki mleka i gotowe!
Maseczka z migdałów
Migdałowa maseczka może być stosowana bez problemu przez osoby, które mają suchą skórę. Delikatna maseczka usunie martwy naskórek z twarzy i szyi oraz pomoże leczyć niechciany trądzik, nie powodując wysuszenia skóry.
Składniki potrzebne do przygotowania maseczki:
- 1 łyżka migdałów w proszku
- 1 jajko
- 1 łyżka soku z cytryny
Sposób przygotowania:
W niewielkiej szklanej miseczce mieszamy wszystkie składniki. Nakładamy maseczkę na powierzchnię skóry i pozostawiamy na około 20 minut. Po upływie zalecanego czasu przemywamy twarz zimną wodą i osuszamy.