Reklama

Reklama

Modna grzywka w 3 odsłonach

To właśnie grzywka rządzi w tym sezonie. Świetnie poprawia proporcje twarzy, odwraca uwagę od mankamentów urody. Dobrze dobrana ma same zalety! Sprawdź, która z trzech modnych wersji będzie najlepiej pasować do ciebie.

"Udawana" zwęża twarz i czołoDla jakich włosów: Grzywka sięgająca kości policzkowych, pasuje do każdych pasm, z wyjątkiem bardzo prostych i sypkich oraz mocno kręconych.

Jak ją ułożyć: W podsuszone, dość szerokie kosmyki przy twarzy wczesz trochę pianki dodającej objętości. Wysusz suszarką, rozwiewając je od twarzy na boki.

Obetniesz ją sama: Zrób przedziałek, po jednej jego stronie wybierz szerokie pasmo, które chcesz skrócić i chwyć je po skosie, między dwa palce. Tnij, trzymając nożyczki pod tym samym kątem. Jeden koniec pasma powinien być na wysokości nasady nosa, a drugi – środka policzka. Tak samo postępuj z pasmem po drugiej stronie przedziałka.

Prosta skraca długą twarzDla jakich włosów: Przede wszystkim dla prostych, gładkich. Nie muszą być natomiast bardzo gęste ani grube.

Jak ją ułożyć: Na wilgotnych pasmach rozprowadź odrobinę wygładzającego produktu (eliksiru, mleczka, kremu). Susz na okrągłej szczotce, ale nie odbijając od skóry – staraj się podkręcać same końce grzywki. Na koniec przeczesz ją kilka razy na boki.

Reklama

Obetniesz ją sama: Wybierz punkt ok. sześć centymetrów nad linią włosów nad czołem. Zaczesz do przodu pasma, które mieszczą się w trójkącie między tym punktem a skroniami. Złap je między dwa palce i tnij na wysokości oczu.

Możesz to zrobić bardzo ostrymi nożyczkami lub trymerem do zarostu, pożyczonym od męża – wówczas cięcie będzie jeszcze bardziej precyzyjne. Tnij na sucho, by dobrze ocenić długość grzywki.

Asymetryczna ukrywa zmarszczki

Dla jakich włosów: Świetnie sprawdzi się przy cienkich i delikatnych, grube i bardzo proste trzeba by mocno wycieniować i długo modelować.

Jak ją ułożyć: Mokre włosy zaczesz na bok i pozwól im podeschnąć. Prawie suche lekko spryskaj niesklejającym pasm lakierem. Susz, trzymając suszarkę tak, by zwiewała grzywkę na bok, odbijając pasma lekko od skóry płaską szczotką.

Obetniesz ją sama: Trzymanymi pionowo nożyczkami wykonuj drobne cięcia wzdłuż włosów, jakbyś chciała ciąć powietrze między pasmami. Po każdych 2-3 cięciach wyczesuj włosy małym, gęstym grzebyczkiem. Przy jednej skroni cięcia powinny być płytkie (tam pasma pozostaną dłuższe), a przy drugiej – głębokie (tam będą najkrótsze).

Małgorzata Święczkowska, konsultacja Kasia Poniatowska-Miłek, stylistka fryzur

Kobieta i życie
Dowiedz się więcej na temat: prosta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy