Na zmarszczki działają jak nic innego. Prasują je niczym żelazko

Wiele kobiet próbuje zatuszować upływający czas na różne sposoby. Wybiera w tym celu medycynę estetyczną, masaże oraz domowe sposoby. Rozwiązaniem może się jednak okazać odpowiednia pielęgnacja. Kluczem są kosmetyki z witaminą C, których działanie zaskakuje. Co trzeba o nich wiedzieć?

Po kosmetyki z witaminą C warto sięgać w każdym wieku
Po kosmetyki z witaminą C warto sięgać w każdym wieku123RF/PICSEL

Pielęgnacja kosmetykami z witaminą C. Jak działają?

By zachować młody wygląd, warto zadbać o prawidłową pielęgnację twarzy opartą na dokładnie dobranych produktach. Uwagę warto zwrócić m.in. na kosmetyki z witaminą C. Jak działają? Przede wszystkim redukują przebarwienia i zaczerwienienia skóry.

Witamina C rozjaśnia skórę i nadaje jej zdrowy oraz promienny wygląd. Dodatkowo wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, poprawia elastyczność i zmniejsza widoczność linii oraz drobnych zmarszczek.

Kosmetyki z witaminą C warto stosować codziennie rano
Kosmetyki z witaminą C warto stosować codziennie rano123RF/PICSEL

Na tym jednak nie koniec. Witamina C wzmacnia działanie ochrony przeciwsłonecznej, jeśli jest nakładana rano przed kremem z filtrem. Poza tym jest silnym antyoksydantem, a więc niweluje działanie wolnych rodników. To z kolei znacząco opóźnia proces starzenia skóry.

Jak stosować kosmetyki z witaminą C?

Po kosmetyki z witaminą C warto sięgać w każdym wieku. Sprawdzą się zarówno u kobiet po 20, jak i 50 roku życia. Wcześniej warto jednak dobrać odpowiednie stężenie do potrzeb skóry - od 5 do 20 proc.

Nie zawsze jest tak, że wyższe stężenie jest lepsze. Może ono szybciej rozjaśniać przebarwienia, ale przy tym podrażniać skórę. Stosowanie niższego stężenia przyniesie te same efekty, ale w dłuższym czasie. Zaletą jest jednak brak nieprawidłowej reakcji skóry, zaczerwieniania czy też swędzenia.

Witamina C rozjaśnia skórę i nadaje jej zdrowy oraz promienny wygląd
Witamina C rozjaśnia skórę i nadaje jej zdrowy oraz promienny wygląd123RF/PICSEL

Kosmetyki z witaminą C warto stosować codziennie rano. Jeśli jednak skóra jest skłonna do podrażnień, lepszą opcją jest aplikowanie ich co drugi dzień.

Witaminy C w formie kwasu askorbinowego nie można stosować na dzień. Nie należy jej również łączyć z innymi kwasami i niacynamidem. Poza tym trzeba podkreślić, że jest ona znacznie bardziej drażniąca niż pozostałe pochodne witaminy C.

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas