Domowy zabieg za mniej niż 3 zł. W mig wyprasuje zmarszczki wokół ust

Aleksandra Tokarz

Opracowanie Aleksandra Tokarz

Zmarszczki wokół ust wraz z upływem lat pogłębiają się, tworząc nieestetyczne, trudne do zwalczenia bruzdy. Dlatego też walkę warto wypowiedzieć im już od pierwszych chwil. Nie musisz od razu rezerwować wizyty w salonie kosmetycznym. Pomóc mogą naturalne, domowe sposoby. Prawdziwego pogromcę zmarszczek znajdziesz w lodówce. Zetrzyj, zmieszaj i nałóż na twarz.

Co na zmarszczki wokół ust? Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa cuda
Co na zmarszczki wokół ust? Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa cuda123RF/PICSEL

Jak się nazywają zmarszczki wokół ust? Oto dlaczego się tworzą

Zmarszczki wokół ust, nazywane przez specjalistów bruzdami wargowo-nosowymi, są wyjątkowo częstym, pojawiającym się wraz z wiekiem mankamentem kobiecej urody. Pierwsze z nich na twarzy zauważyć można już między 30. i 40. rokiem życia. Ich powstawanie jest naturalnym efektem codziennej mimiki twarzy. Na ich szybsze pojawianie się narażone są szczególnie osoby o wyrazistej ekspresji.

Wraz z wiekiem, tracąca zdolność syntezy kolagenu i elastyny skóra staje się bardziej wiotka i pozbawiona sprężystości. Po każdym grymasie twarzy trudniej jej powrócić do naturalnego stanu, sprawiając, że zmarszczki systematycznie, mocniej się utrwalają.

Co tak naprawdę działa na zmarszczki? Wypowiedz wojnę nieestetycznym bruzdom

Bruzdy wargowo-nosowe spowodowane są również wieloma, niekoniecznie złymi nawykami. Zmarszczki wokół ust kojarzy się między innymi z paleniem papierosów. Podobny problem może jednak pojawić się również u osób ciągle pijących przez słomkę, a nawet często żującym gumę.

Wykonując te czynności, niekiedy nawet kilka razy dziennie, układamy bowiem usta w specyficzny sposób, zmuszając tym samym twarz do utrwalenia zagłębień w skórze. Efekt? Wyglądająca na smutną, zmartwioną i groźną twarz.

Walkę z bruzdami na twarzy warto rozpocząć od wewnątrz. Zachowanie młodego wyglądu wspomoże bogata w owoce i warzywa dieta. Wszystko z uwagi na zawarte w tych produktach antyoksydanty, karotenoidy i witaminę C. Częściej sięgać należy również po ryby, owoce morza i oliwę z oliwek. To jednak dopiero początek.

Jak szybko pozbyć się zmarszczek wokół ust? Pomoże domowa mieszanka za 3 zł

Obok odpowiedniej diety warto zadbać również o dostosowaną do potrzeb skóry pielęgnację. Pamiętajmy, że zmarszczki będą bardziej widoczne w momencie, kiedy skóra twarzy nie będzie wystarczająco nawilżona. Chcąc poprawić jej kondycję, warto sięgnąć po domową kurację. Niezbędne produkty znajdziesz w lodówce.

Naturalnym pogromcą zmarszczek nazywa się maseczkę z zielonego ogórka i białka z kurzego jaja. Podobna mieszanka nie tylko wygładza skórę, ale dodatkowo wyraźnie ją nawilża i odżywia. Działa również napinająco, w mig rozprawiając się ze zmarszczkami. Kosztuje zaledwie 3 złote. Jak domowym sposobem pozbyć się zmarszczek? Oto co należy zrobić.

Domowa maseczka na zmarszczki wokół ust. Wystarczy ogórek i białko jaja kurzego
Domowa maseczka na zmarszczki wokół ust. Wystarczy ogórek i białko jaja kurzego123RF/PICSEL

Domowa maseczka na zmarszczki wokół ust. Potrzebować będziemy:

  • zielonego ogórka
  • białko jaja kurzego

Ogórka zblenduj lub zetrzyj na tarce. Odciśnij z wody. Połącz z białkiem i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Nałóż na zmarszczki wokół ust i pozostaw na około 15 minut. Po upływie tego czasu zmyj letnią wodą i nałóż krem do twarzy.

Podstawą w przypadku podobnych, domowych zabiegów jest systematyczność. Maseczkę z ogórka i białka, dla wyraźnych efektów, należy stosować dwa razy w tygodniu. A potem już tylko cieszyć się świetną kondycją skóry, z mniej widocznymi, wygładzonymi zmarszczkami.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas