Reklama

Reklama

Naturalne sposoby na zniszczone pięty

Szybko je zregenerujesz.

Kąpiele ziołowe

Czarny bez łagodzi odparzenia. Przygotuj napar (zaparz 2 saszetki ziela fix w 0,5 l wrzątku). Płyn wlej do miski z ciepłą wodą. Mocz stopy w ciepłej kąpieli przez 15 minut. Starannie je wysusz i zasyp pudrem do stóp. Chroni je przed poceniem i odparzeniami.

Szałwia zmiękcza stwardnienia. Zrób napar z szałwii (2 saszetki ziela fix zalej 2 szklankami wrzątku). Wlej go do miski z ciepłą wodą i dodaj 5 łyżek sody. Zanurz nogi na 15 min w ciepłej kąpieli (nie gorącej, bo wysusza skórę).

To ważne!

Twardnienie skóry i pękanie pięt może też być spowodowane piciem zbyt małej ilości wody lub niedoborem wit. A.

Reklama

- Staraj się pić 1,5 litra płynów dziennie: wody mineralnej, herbatek ziołowych, soków.

- Zadbaj, by w diecie nie zabrakło wit. A. Wystarczy, byś dziennie zjadła 100 g marchwi lub paprykę, by dostarczyć potrzebną dawkę.

Specjalna kuracja, gdy są popękane

Tuż przed pójściem spać mocz stopy w ciepłym kleiku z siemienia lnianego z dodatkiem naparu z nasion kozieradki, liści babki lub ziela krwawnika. Starannie je wysusz i wetrzyj krem z zawartością 30% mocznika. Preparat zostaw na całą noc i załóż bawełniane skarpety. Taka kuracja zmiękczy zrogowaciałą skórę i wygładzi popękania, zapobiegając tworzeniu głębszych i bolesnych ranek.Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje