Naturalne sposoby nawilżania suchych pięt

Po lecie nasze pięty mogą być przesuszone, szczególnie, jeśli nie dbaliśmy o ich prawidłowe nawilżenie w okresie wakacyjnym. Suche i popękane pięty wyglądają nieestetycznie, szczególnie u kobiet. Jednak często zwykły krem nawilżający z drogerii nie wystarcza. Warto wtedy postawić na naturalne metody nawilżania stóp, które pomogą przywrócić naszym piętom piękny wygląd.

article cover
©123RF/PICSEL

Peeling z kawy i miodu

©123RF/PICSEL

Zacznijmy od peelingu z kawy i miodu, który jednocześnie doskonale złuszcza naskórek i odżywia pięty. Miód wykazuje właściwości regeneracyjne i antybakteryjne, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku suchych pięt. By przygotować peeling, należy wymieszać łyżkę zmielonej kawy z dwoma łyżkami miodu i odrobiną wody. Peeling należy wmasować w stopy, pozostawić na kilka minut i spłukać ciepłą wodą.

Gorąca woda i soda oczyszczona

Nasza kolejna propozycja to kąpiel w sodzie oczyszczonej. Pozwala ona stopom jednocześnie zrelaksować się i zregenerować. Do miski z ciepłą wodą (około jeden litr) należy wsypać około pięciu łyżek sody oczyszczonej. Stopy moczymy w kąpieli od 20 do 30 minut. W efekcie skóra stanie się miękka, więc łatwiej będzie złuszczyć nadmiar martwego naskórka. Po jego usunięciu pięty należy dokładnie nawilżyć.

Maska nawilżająca z masła shea i róży rdzawej

©123RF/PICSEL

Suchym piętom dobrze zrobi również maska z masła shea i róży rdzawej, która doskonale nawilża skórę. Prawidłowo stosowana zmiękczy twardą skórę pięt. Masło shea zapewnia skórze głębokie odżywienie, natomiast róża rdzawa stymuluje odnowę komórkową. W duecie te składniki tworzą prawdziwą bombę odżywczą dla naszych stóp. Wystarczy wymieszać dwie łyżki masła shea z łyżką olejku z róży rdzawej, a następnie nanieść maskę na stopy na około 20 minut. Na koniec dokładnie myjemy stopy i płuczemy.

Naturalny peeling z płatków owsianych

©123RF/PICSEL

Płatki owsiane nie tylko dobroczynnie wpływają na nasze wnętrzności, a konkretnie na układ pokarmowy, ale również na skórę, ponieważ wykazują właściwości nawilżające. Peeling z płatków owsianych poprawi wygląd nie tylko pięt, ale i całych stóp. Pielęgnacja skóry płatkami owsianymi świetnie sprawdzi się przy wrażliwej skórze. Oto krótka instrukcja, jak przygotować taki peeling.

Potrzebne składniki

* 1/2 szklanki mąki owsianej lub zmielonych płatków (około 30 gramów)

* 3/4 szklanki olejku jojoba

Sposób przygotowania

1. W misce mieszamy płatki z olejkiem jojoba aż do uzyskania jednolitej masy.

2. Nakładamy peeling na stopy i wykonujemy delikatny masaż.

3. Pozostawiamy peeling na stopach 10 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą.

Jeśli przygotowaliśmy zbyt dużo peelingu, nadmiar możemy przechować w słoiczku.

Maska z banana i awokado

art
©123RF/PICSEL

Kondycję naszych pięt poprawi również regularne stosowanie maski z banana i awokado. Efekty widoczne są po pierwszej aplikacji. Podpowiadamy, jak ją przygotować i stosować.

Składniki potrzebne do przygotowania maski

* jeden lub dwa banany

* połowa średniej wielkości awokado

Sposób przygotowania

Składniki należy ze sobą połączyć i intensywnie mieszać do momentu uzyskania gładkiej maseczki.

Preparat aplikujemy na całe stopy i pozostawiamy na nich na 30-40 minut. Następnie zmywamy letnią wodą.

Olejek na popękane pięty

Na popękane pięty świetnie sprawdzą się również olejki pochodzenia roślinnego. My proponujemy zmieszać olej kokosowy z jakimkolwiek innym olejkiem wykazującym właściwości nawilżające.

Składniki

* około 100 gramów oleju kokosowego

* około 100 gramów olejku nawilżającego

* skarpetki

Sposób przygotowania i stosowania

Olejki wystarczy ze sobą połączyć i nałożyć na całe stopy. Wraz z olejkiem wykonujemy masaż przez kilka minut, by lepiej się wchłonęły. Następnie zakładamy na nogi skarpetki. Zabieg najlepiej wykonać na noc. Rano dokładnie myjemy stopy. Zabieg warto powtarzać codziennie przez sześć dni lub do momentu aż stopy nie staną się zdrowe i gładkie.

Oprócz stosowania powyższych zabiegów pamiętajmy, by nosić odpowiednio dobrane obuwie i zapewnić stopom dopływ tlenu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas