Reklama

Reklama

Naturalność zawsze w modzie

Ślub, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, zasługuje na najbardziej wyrafinowaną oprawę. Nie zapominaj jednak o tym, by czuć się w tym dniu wyjątkowo.

Twoja kondycja psychiczna i fizyczna zależeć może od tego jak wyglądasz, dlatego warto zarezerwować czas dla siebie, zaprojektować odpowiedni makijaż i dobrać fryzurę. Pomyśl o tym odpowiednio wcześnie.

Reklama

Makijaż ślubny dobierasz indywidualnie do siebie. Powinien być harmonijnie skomponowany kolorystycznie, podkreślać twoją urodę, odzwierciedlać temperament. Jeśli malujesz się na co dzień dosyć intensywnie, nie rezygnuj z makijażu wyrazistego. Jeśli malujesz się mało lub wolisz delikatne makijaże, postaraj się, żeby twój makijaż ślubny nie odbiegał zbyt od tego, do czego jesteś przyzwyczajona.

Nie unikaj jednak eksperymentów

Musisz jednak pamiętać, że wszelkie zmiany powinny być wcześniej przećwiczone, dzięki czemu oszczędzisz sobie stresów i rozczarowań. Jeśli uważasz, że twoje doświadczenia z makijażem są zbyt małe i obawiasz się katastrofy, umów się z wizażystką. Z profesjonalistką porozmawiasz o swoich oczekiwaniach. Czasem warto jest poprosić o makijaż próbny. Weź jednak pod uwagę to, że w dniu ślubu będziesz wyglądała trochę inaczej niż na próbie. Może będziesz opalona, może w innym kolorze włosów, wizyta u kosmetyczki także poprawi twoja urodę. Przygotuj się więc na to, że makijaż w dniu ślubu nie będzie dokładną "kalką" tego próbnego.

Makijaż ślubny musi spełnić kilka funkcji:

• powinien upiększać, byś emanowała świeżością,

• być trwały, by przetrzymać emocje w dzień i szaleństwo nocy,

• być makijażem "do zdjęć", czyli jeśli szykujesz się do sesji fotograficznej, twoja skóra twarzy nie powinna zanadto błyszczeć, a wszelkie jej niedoskonałości winne być zatuszowane.

Podstawą każdego makijażu, również ślubnego jest wypielęgnowana cera. Nawet najdelikatniejszy makijaż na oczyszczonej, dobrze nawilżonej skórze wygląda rewelacyjnie.

Podstawą makijażu są także brwi

a dokładnie ich kształt i grubość. Brwi określane są oprawą oczu i dlatego tak ważne jest zadbać o nie odpowiednio wcześniej. W obu przypadkach: pielęgnacji twarzy i regulacji brwi wskazana jest wizyta u kosmetyczki. Jeśli nie masz swojej ulubionej kosmetyczki, zasięgnij rady koleżanek lub kogoś zaufanego i wybierz taką profesjonalistkę, która cieszy się uznaniem. Jeśli jesteś osobą zmęczoną, wiecznie zabieganą, daj się namówić twojej kosmetyczce na dzień przed ślubem na masaż relaksacyjny ciała i twarzy, to cię odpręży i zrelaksuje twoje mięśnie, poprawi funkcjonowanie układu krwionośnego i dotleni twoją skórę.

Żyjemy w dobie wiecznie zmieniających się trendów i mód, również w makijażu. Nie zatracaj się w myśleniu o tym, co tak naprawdę jest na topie. Pamiętaj, że ciągle modna jest naturalność i świeżość i tym kieruj się w swoich wyborach.

Dowiedz się więcej na temat: modelowanie | skóra | rzęsy | podkład | kredki | kolory | kolor | brwi | makijaż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje