Reklama

Reklama

​Nowy trend - kosmetyki stałe

Producenci kosmetyków zaczęli myśleć proekologicznie. W miejsce szamponów, żeli, dezodorantów, wymagających plastikowych opakowań, proponują nam stałe kosmetyki. Mydło i szampon w kostce, dezodorant w sztyfcie, a co z kremem? Zróbmy go sami!

Dla wielu z nas produkt kosmetyczny ogranicza się mniej więcej do kremu, szamponu, żelu, olejku, mleczka... Krótko mówiąc, kosmetyk to płyn. Jednak ten standard może i powinien się zmienić. Świadomość ekologiczna wyznacza już nowe trendy. Ponadto zauważono też rosnące zainteresowanie domowymi i naturalnymi kosmetykami oraz powrót do prostoty... Boom na kosmetyki stałe jest w natarciu.

Reklama

Wytwarzanie kosmetyków stałych wymaga jednak prawdziwej wiedzy i wielu testów przed znalezieniem odpowiedniej formuły. Kostka do mycia włosów? Opracowanie receptury wymaga wielu prób i badań. Jednak to nie tak wielkie trudności wobec korzyści, które oferują.

Alessandro Commisso, projektant produktów kosmetycznych w firmie Lush, specjalizującej się w kosmetykach stałych, wyjaśnia: "Korzyści środowiskowe wynikają z ograniczenia odpadów. Jesteśmy teraz znacznie bardziej świadomi wpływu odpadów z tworzyw sztucznych i zdajemy sobie sprawę z naszego własnego oddziaływania na środowisko, co zależy od naszych zakupów".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje