Pielęgnacja skóry w erze home office - pięć wskazówek

Praca w domu wcale nie sprawiła, że przestaliśmy przywiązywać uwagę do wyglądu i kondycji naszej skóry - wręcz przeciwnie. Home office stwarza przestrzeń do tego, by wyrobić sobie nawyk prawidłowej i starannej pielęgnacji. Przedstawiamy pięć wskazówek, które warto wykorzystać.

Właściwa pielęgnacja skóry w domu to pierwszy krok do zdrowej, pięknej cery
Właściwa pielęgnacja skóry w domu to pierwszy krok do zdrowej, pięknej cery 123RF/PICSEL

1. Stwórz swoją poranną rutynę pielęgnacyjną

Czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy możesz wykorzystać na chwilę dla siebie. Wdróż trzy filary codziennej pielęgnacji, które stworzą rutynę odpowiadającą na wszystkie podstawowe potrzeby cery: oczyszczanie, tonizację i nawilżenie skóry. Poranek ze sprawdzonymi kosmetykami to gwarancja dobrego rozpoczęcia dnia, a w dłuższej perspektywie poprawa kondycji skóry. Masz jeszcze chwilę? Wykonaj masaż twarzy, który pobudzi krążenie, a twoja skóra będzie lepiej dotleniona, ujędrniona i odżywiona.

2. Make-up no make-up

Miesiące spędzone w domu i aktualne trendy w makijażu sprawiają, że jesteśmy zwolenniczkami naturalnego stylu. Makijaż typu "make-up no make-up" idealnie sprawdzi się na home office. Z pomocą odpowiednich kosmetyków możemy nie tylko wyrównać koloryt skóry i zakryć drobne niedoskonałości, ale też ją pielęgnować.

- Tradycyjny podkład możesz zastąpić kremem BB, który poprawi wygląd skóry bez obciążania. Najlepiej, aby taki kosmetyk zawierał dodatkowo składniki, które dbają o jej kondycję, jak np. ekstrakt z kurkumy. Ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne oraz wspierające procesy depigmentacyjne. Dzięki temu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry - mówi Ewelina Kwit-Betlej, właścicielka i twórczyni marki Resibo.

3. Ekspresowy peeling

Peeling to ważny punkt w pielęgnacji twarzy, który pozwala na usunięcie martwego naskórka. Dodatkowo wygładza i odświeża skórę oraz zapewnia lepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Praca w domu to okazja, aby zadbać o systematyczność w tej kwestii. Przy skórze suchej, mieszanej i normalnej taki zabieg wystarczy wykonać raz w tygodniu. Przy skórze tłustej można robić to częściej: 2-3 razy w tygodniu.

Jeśli nie chcemy poświęcać czasu na ten zabieg wieczorem, ale wykorzystać wolną chwilę w trakcie pracy, warto zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są ekspresowe peelingi, wyjątkowo delikatne dla skóry. Te produkty usuwają martwy naskórek, wydobywając ze skóry to, co najlepsze - blask, gładkość i świeżość - a przy tym nie podrażniają jej. Taki peeling można wpisać w swój kalendarz bez obaw o to, jak zaprezentujemy się później na spotkaniach.

4. Wykorzystaj czas na maskę

Pójdźmy o krok dalej. Aby zapewnić skórze optymalne odżywienie i regenerację, co trzy lub cztery dni nakładajmy na twarz maseczkę. To dobry sposób, aby przyjemnie zacząć tydzień albo znaleźć chwilę wytchnienia między spotkaniami. Systematyczność w nakładaniu maski zdecydowanie ułatwi wybór takiego produktu, który będzie natychmiast gotowy do użycia, bez rozrabiania z wodą. Wówczas w swoim grafiku wystarczy znaleźć 20 minut na nałożenie kosmetyku, wypicie kawy czy herbaty i zmycie maski z twarzy.

5. Pamiętaj o dłoniach

Twoje dłonie są suche i zniszczone? W trakcie pracy przy komputerze możesz zadbać o ich nawilżenie. Na swoim domowym stanowisku pracy postaw krem, po który z chęcią będziesz sięgać. Najlepiej taki, który ma poręczne i estetyczne opakowanie, mocno nawilża i szybko się wchłania.

- Wcieranie kremu to też moment przyjemnego rozluźnienia. Jednym z moich niezbędników na home office jest nawilżający krem do rąk Happy Hands. Jego bogata konsystencja świetnie pielęgnuje skórę i nie zostawia tłustego filmu, dzięki czemu od razu możemy działać dalej przy komputerze. Zawiera też ekstrakt z kwiatów białej lilii, który działa jak tarcza ochronna dla skóry - tworzy na niej delikatny film, który zapewnia odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej oraz zapobiega utracie wody - mówi Ewelina Kwit-Betlej.

Zobacz również:

Czym jest codzienna pielęgnacja? INTERIA.PL
INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas