Podpowiadamy, jak przygotować domowy nawilżający peeling do ust

Z problemem spierzchniętych ust o tej porze roku boryka się większość z nas. Aby uporać się z nim skutecznie, warto wypróbować odżywczy, złuszczający peeling cukrowy na bazie oleju kokosowego, z dodatkiem miodu i cynamonu. Nie tylko usunie on martwe komórki skóry, ale także nawilży usta i poprawi krążenie krwi. Zrobić go można samodzielnie, zajmuje to tylko kilka chwil.

Do sporządzenia domowe peelingu potrzebny będzie cukier i olej kokosowy
Do sporządzenia domowe peelingu potrzebny będzie cukier i olej kokosowy123RF/PICSEL

Zimą, na skutek działania wiatru i niskich temperatur, nasze usta często stają się podrażnione i spierzchnięte. Aby temu zapobiec, należy regularnie smarować je nawilżającymi witaminowymi balsamami. Raz na jakiś czas warto też zrobić peeling, który usunie martwy naskórek i przywróci ustom gładkość. Odżywczy peeling przygotować możemy samodzielnie w domowym zaciszu, wykorzystując do tego produkty, które mamy pod ręką.

Adina Grigore, autorka bestsellerowych książek poświęconych pielęgnacji skóry, od lat jest wierna prostej recepturze, dzięki której nie straszne jej mrozy i porywisty wiatr. "Dobry peeling do ust powinien zawierać dwa kluczowe składniki - cukier i olej kokosowy. Kryształki cukru fantastycznie złuszczają skórę, usuwając nagromadzone martwe komórki, a olej kokosowy nawilża usta, dzięki czemu unikniemy podrażnień. Miód z kolei tworzy na skórze ochronny film, a cynamon świetnie pobudza krążenie krwi" - tłumaczy ekspertka w rozmowie z portalem "Byrdie".

Do wykonania peelingu, który Grigore nazywa zimowym opatrunkiem dla spierzchniętych ust, będziemy potrzebować jednej łyżki brązowego cukru, jednej łyżki naturalnego miodu, łyżeczki nierafinowanego oleju kokosowego oraz jednej czwartej łyżeczki cynamonu. Najpierw wsypujemy cukier do niewielkiej miski, po czym dodajemy olej kokosowy i miód. Całość mieszamy, a po uzyskaniu jednolitej masy dosypujemy cynamon i znów dokładnie mieszamy. Taką pastę "wystarczy nałożyć na usta i delikatnie szorować skórę okrężnymi ruchami. Polecam pozostawić ją na wargach na kilka minut, po czym spłukać wodą" - instruuje Grigore. I dodaje, że w celu zwiększenia poziomu nawilżenia, po wykonaniu peelingu możemy posmarować usta odrobiną oleju kokosowego.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas