Rozbija podskórny tłuszcz i usuwa złogi. Cellulit i rozstępy nie mają szans

Domowy sposób na cellulit i rozstępy? Spośród wielu trików na zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki i „tygrysich” pasków, urodowi eksperci polecają szczególnie jeden – wszechstronnie działający produkt. Wcierając go w skórę, sprawisz, że stanie się ona jędrna, jedwabiście gładka i wolna od szpecącego cellulitu oraz rozstępów. Na co jeszcze działa olejek grejpfrutowy?

Olejek grejpfrutowy jest polecany zarówno do stosowania zewnętrznego jak i picia
Olejek grejpfrutowy jest polecany zarówno do stosowania zewnętrznego jak i picia123RF/PICSEL

Na co jest olejek grejpfrutowy?

Olejek grejpfrutowy pozyskuje się poprzez tłoczenie skórki tych cytrusów. Wykorzystywany jest na wiele sposobów - zarówno zewnętrznie na skórę jak i w postaci do picia. Olejek grejpfrutowy ma wszechstronne działanie -  m.in. wspomaga walkę z:

  • nadmiernym przetłuszczaniem się włosów (reguluje pracę gruczołów łojowych)
  • łuszczycą i opryszczką
  • cellulitem oraz rozstępami
  • bezsennością
  • bólami migrenowymi
  • dolegliwościami powstałymi wskutek ukąszenia przez owady

Ponadto udowodniono, że olejek eteryczny ma właściwości uspokajające, dzięki czemu wykorzystuje się go do łagodzenia stanów lękowych i depresji. Wspomaga też proces procesy detoksykacji wątroby.

Olejek grejpfrutowy na cellulit

Naukowcy na podstawie badań dowiedli, że olej tłoczony z grejpfrutów naturalnie wspiera metabolizm oraz kurczy komórki tłuszczowe. To właśnie dlatego jest pomocny w walce z uporczywym cellulitem. Warto kilka razy w tygodniu wmasowywać go w miejsca pokryte pomarańczową skórką. Olejek można wymieszać też odrobiną oleju kokosowego i tak powstałą mieszaniną smarować ciało.

Olejek grejpfrutowy na rozstępy

Jaki olejek eteryczny na rozstępy? Oczywiście grejpfrutowy. Od lat stosowany jest on w celu zapobiegania rozstępom, które mogą pojawić się w wyniku gwałtownego lub stopniowego rozciągania skóry. Wykonując masaż przy jego użyciu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów i rozjaśnić te już występujące.

Olejek grejpfrutowy do twarzy

Olejek grejpfrutowy stosowany na twarz ma działanie tonizujące - odświeża cerę, hamuje wydzielanie łoju, a przy tym utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia. Ponadto olejek grejpfrutowy świetnie oczyszcza pory skórne i zmniejsza ryzyko powstawania zaskórników. Jest również wykorzystywany do walki z drobnymi przebarwieniami.

Olejek grejpfrutowy do aromaterapii

Olejek grejpfrutowy stosowany jest powszechnie do aromaterapii. Jego przyjemny zapach sprawia, że chętnie wykorzystuje się do np. w kominkach zapachowych. Działa rozluźniająco i uspokajająco, może też poprawić ogólne samopoczucie. Najlepiej komponuje się z nutą lawendy, geranium, cytryną, różą czy rozmarynem.

Olejek grejpfrutowy do picia

Grejpfruty można jeść na czczo, ale warto wycisnąć z nich sok
Grejpfruty można jeść na czczo, ale warto wycisnąć z nich sok123RF/PICSEL

Olejek z grejpfruta poleca się także do picia. W tej formie działa:

  • wykrztuśnie
  • żółciopędnie
  • przeciwdepresyjnie
  • odprężająco
  • wspomagająco na trawienie
  • zapobiegająco na zaparcia i wzdęcia

Picie olejku grejpfrutowego jak i jedzenie samych owoców zaleca się podczas diet odchudzających. Ekstrakt z grejpfrutów pobudza wydzielanie soku trzustkowego i żołądkowego, reguluje apetyt, także przyspiesza przemianę materii.

Olejek grejpfrutowy - przeciwskazania do spożycia

Olejku grejpfrutowego nie powinny pić osoby, które przyjmują pewne leki. Napój ten wchodzi bowiem w interakcję z farmaceutykami obniżającymi ciśnienie krwi, a także środkami antykoncepcyjnymi.   

Grejpfruty na odchudzanie. O tym warto wiedziećInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas