Skuteczna pielęgnacja stóp. Z pomocą przychodzi folia spożywcza

Przesuszona i pękająca skóra na stopach to zmora wielu kobiet. Pielęgnacja jest niezwykle trudna i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Okazuje się, że w takiej sytuacji pomocna może okazać się folia spożywcza. Oto co trzeba z nią zrobić.

Folia spożywcza może skutecznie pomóc podczas pielęgnacji stóp oraz pięt
Folia spożywcza może skutecznie pomóc podczas pielęgnacji stóp oraz pięt123RF/PICSEL

Jak pielęgnować stopy?

Wiele pań dopiero latem przypomina sobie o stopach i zaczyna próbować przeróżnych sposobów na pozbycie się nieestetycznych zrogowaceń.

Trzeba podkreślić, że o stopy i pięty należy dbać przez cały rok. Mowa tu o odżywianiu oraz nawilżaniu skóry, a także regularnym pozbywaniu się martwego naskórka. Warto stosować m.in. kąpiele zmiękczające na bazie soli, peelingi, maski odżywcze, a także korzystać z tarki, która zetrze wszelkie zgrubienia i zrogowacenia.

W skutecznej rutynie pielęgnacyjnej nie może zabraknąć kremów, zwłaszcza tych, które w swoim składzie zawierają mocznik. Posiada on właściwości regenerujące, zmiękczające i nawilżające, a więc może skutecznie pozbyć się problemu pękających pięt.

Nie można zapominać o pielęgnacji stóp oraz pięt
Nie można zapominać o pielęgnacji stóp oraz pięt123RF/PICSEL

Folia spożywcza w pielęgnacji stóp

Folia spożywcza znalazła mnóstwo zastosowań. Znajduje się w wielu kuchniach i najczęściej jest stosowana do przechowywania żywności w lodowce. Okazuje się jednak, że może również skutecznie pomóc podczas pielęgnacji stóp oraz pięt.

Jak już wspomniano, istotne jest aplikowanie kremów. W tym przypadku folia spożywcza może wzmocnić ich działanie. Wystarczy posmarowane stopy owinąć folią spożywczą i zostawić na minimum kwadrans. Dzięki temu preparat nie zostaje wytarty w skarpetki bądź pościel i skutecznie odżywia skórę na piętach.

Folia spożywcza sprawdzi się również w przypadku wyrównania kolorytu na stopach. W takim przypadku potrzebne będą plasterki cytryny, które trzeba przyłożyć do skóry, a następnie owinąć folią. Wszystko należy zdjąć po mniej więcej 10-15 minut i dokładnie przemyć skórę letnią wodą.

Decydując się na pielęgnacje za pomocą foli spożywczej, trzeba mieć na uwadze, by nie trzymać jej na stopach oraz piętach zbyt długo.

***

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 41: Riya SokółINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas