Skuteczne sposoby na worki pod oczami
Worki pod oczami od dekad są zmorą kobiet. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć. Możliwości jest kilka. Warto też zwrócić uwagę na nasze codzienne przyzwyczajenia żywieniowe i aktywność fizyczną. Domyślacie się, co potęguje pojawienie się opuchlizny pod oczami?
Worki pod oczami: Jak się ich pozbyć?
Jak zdefiniować worki pod oczami? To nic innego jak zastój limfy w komórkach. Co mu sprzyja? Nieodpowiednia dieta, brak snu, stres, problemy hormonalne.
Kilka rzeczy może się nawarstwić, a z defektem trudno sobie poradzić. To praca na kilka tygodni. Zatem jak zniwelować estetyczny mankament pod dolną powieką? I czy każdy może sobie z tym poradzić?
Najtrudniej będzie osobom, które opuchnięte oczy odziedziczyły po przodkach. Wtedy należy pogodzić się z genetyczną skłonnością, domowymi sposobami nie pobędziemy się jej i nie próbujmy.
Zabiegi na worki pod oczami
Z pomocą może przyjść medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów w gabinecie. Konieczna jest konsultacja i właściwy dobór zabiegów.
Jeżeli stan jest zaawansowany konieczna będzie tzw. plastyka powiek dolnych. Zabieg chirurgiczny wymaga badań wstępnych i musimy liczyć się z dłuższą rekonwalescencją.
Z pomocą przychodzą także zabiegi laserowe. Jednym z nich jest laseroterapia.
Worki pod oczami to objaw choroby
Jak żyłaś do tej pory? Ile czasu poświęcałaś na sen? Co z używkami? Okazuje się, że papierosy i alkohol są sprzymierzeńcami podpuchniętych oczu. Niedostateczna ilość ruchu także sprzyja rozwojowi nieestetycznej wady.
Jeżeli już o wadach mowa... Ostatnie badanie serca? Okazuje się, że choroby tego życiodajnego naczynia mogą dawać objawy w postaci worków pod oczami.
W podobny sposób SOS krzyczą do nas nerki. Nieprawidłowości związane z pracą tarczycy także mogą dawać nam sygnał ostrzegawczy w postaci opuchlizny pod oczami. I to nie koniec. Bo w sezonie letnim za opuchnięte oczy odpowiada nadmiar słońca lub alergie np. na trawy, lub chwasty: bylica pospolita, pokrzywa, które pylą przez cały sierpień.
Masz worki pod oczami? Ogranicz ten produkt do minimum
Warto też spojrzeć na nasz talerz. Jeżeli lubimy pikantne i słone potrawy, które chętnie zjadamy wieczorem, to możemy być pewni, że rano będziemy wyglądać niekorzystnie. Worki pod oczami gwarantowane. Dlatego należy ograniczyć sól i sowicie nawadniać organizm i wypłukiwać z niego szkodliwe substancje i toksyny.
Domowe sposoby na zmniejszenie worków pod oczami
Pierwszym sposobem jest joga twarzy. Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie twarzy poprawimy ukrwienie i pobudzimy tkankę podskórną do działania. Delikatny masaż opuszkami palców też mile widziany. Wystarczy po kąpieli nałożyć na opuszki krople olejku różanego i spróbować palcami wskazującymi napiąć skórę od nosa w kierunku uszu. Ruch należy wykonywać w seriach: trzy pociągnięcia po pięć razy.
Po przebudzeniu warto sięgnąć po łyżki, które przed zaśnięciem schowany do zamrażalnika. Taki zimny okład na powiekach niweluje opuchliznę pod oczami. Wieczorem warto się odprężyć. Wystarczy zaparzyć dwie saszetki rumianku, odstawić na spodek i po chwili, kiedy ostygną przyłożyć do zmęczonych, opuchniętych powiek. Dziesięć minut na kanapie w pozycji leżącej zmniejszy obrzęk. Niezawodne w tej kwestii są także okłady z ogórków lub wykorzystanie coldpacków.
*** Warto przeczytać ***
Jak zrobić przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?
Jak wybielić zęby w domu?
Peeling: Sekret młodej skóry
Olejek różany: Właściwości i zastosowanie
Jak nosić sukienki midi? Księżna Diana to wiedziała. Kto jeszcze?
Zobacz także: