Takie włosy to zmora wielu kobiet. Pomoże magiczny specyfik za grosze
Czy słyszeliście kiedyś o zbawiennym działaniu drożdży na włosy? Jak się okazuje, ten produkt sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji. Drożdże uratują twoje szorstkie, rzadkie i słabe włosy. Kosztują niecałe 2 zł!
Spis treści:
- Jaki wpływ na włosy mają drożdże?
- Drożdże na wypadające włosy
- Jak stosować drożdże na włosy? Wypróbuj maskę z drożdży
- Jak zrobić maskę z drożdży na włosy?
- Maseczka z drożdży - jak często stosować?
- Wewnętrze stosowanie drożdży na włosy
- Jak wykonać mieszankę do picia z drożdży na piękne włosy? Potrzebne są tylko dwa składniki
- Drożdże na włosy - jak pić
- Stosowanie drożdży na włosy - efekty uboczne
Jaki wpływ na włosy mają drożdże?
Czytaj również: Drożdże w domowej apteczce. Moc zastosowań
Drożdże na wypadające włosy
Z rewelacyjnych właściwości drożdży warto skorzystać, gdy borykamy się z konkretnym problemem dotyczącym włosów, ale również zapobiegawczo. Szczególnie kiedy kosmyki regularnie poddawane są koloryzacji, stylizacji przy użyciu ciepła i innych obciążających kosmetyków. Drożdże nie tylko pomagają uporać się z nadmiernym wypadaniem, ale również działają wzmacniająco i pobudzającą na cebulki. Dzięki stosowaniu specyfików na bazie drożdży, włosy z czasem stają się mocne i gęste.
Jak stosować drożdże na włosy? Wypróbuj maskę z drożdży
Jeśli chcesz przekonać się o zbawiennym działaniu drożdży na włosy, wcale nie musisz od razu biec do drogerii. Świetnie działającą maskę przygotujesz bez problemu samodzielnie, a potrzebować będziesz oprócz drożdży jeszcze kilku produktów.
Oto jak wykonać domową maskę z drożdży.
Jak zrobić maskę z drożdży na włosy?
Drożdże umieść w miseczce, dodaj do nich odrobinę mleka i odstaw na godzinę. Następnie wymieszaj ze sobą wszystkie pozostałe składniki i ponownie odczekaj około 30 minut. Tak przygotowaną maskę nałóż na długość włosów i wetrzyj delikatnie w skórę. Głowę owiń foliowym czepkiem, ręcznikiem lub reklamówką i odczekaj kolejne 45 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy letnią wodą. Od razu zauważysz, że kosmyki są miękkie i lśniące.
Zobacz też: Zdrowy napój z drożdży. Jak go przygotować?
Maseczka z drożdży - jak często stosować?
Najlepsze efekty przyniesie regularne stosowanie maski z drożdży. Warto przynajmniej raz w tygodniu poświęcić włosom odrobinę uwagi i zastosować wówczas dodatkową pielęgnację. Stosowanie maski z drożdży kilka razy w miesiącu przyniesie upragnione efekty, a włosy będą w dużo lepszej kondycji.
Wewnętrze stosowanie drożdży na włosy
Drożdże można stosować nie tylko zewnętrznie, ale również doustnie - w postaci specjalnego roztworu do picia. Niestety, nie każdy będzie chętnie stosował to rozwiązanie, ze względu na mocny, specyficzny smak drożdży. Dla tych, którzy nie tolerują takiego sposobu, a chcą wzmocnić kosmyki i zahamować ich wypadanie, najlepszą opcją będą drożdże na włosy w tabletkach. W aptekach bez problemu dostaniemy różne suplementy z dodatkiem drożdży, które wzmocnią kosmyki i jednocześnie poprawią kondycję skóry.
Tak zadziałają np. tabletki z drożdży i wyciągu z bratka. Roślina ta wykazuje bowiem korzystny wpływ na stan i wygląd naskórka.
Jak wykonać mieszankę do picia z drożdży na piękne włosy? Potrzebne są tylko dwa składniki
Aby przygotować domowy roztwór z drożdży, 1/6 kostki świeżych drożdży zalewamy gorącym mlekiem lub wodą, dobrze mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Gdy napój nieco ostygnie, należy go wypić.
Drożdże na włosy - jak pić
Mieszankę z drożdży, dzięki której włosy będą silne i lśniące, warto stosować trzy miesiące, a po tym czasie należy zrobić sobie miesiąc przerwy.
Domowa maska z drożdży, roztwór do picia, jak i inne kosmetyki na bazie tego składnika, zapewnią twoim włosom maksymalną regeneracją, odżywią je od cebulek aż po same końce i nadadzą dodatkowo naturalnego, zdrowego blasku. Jest też rozwiązaniem naturalne i bezpieczne, a do tego bardzo tanie.
Czytaj także: Jak wykorzystać drożdże w pielęgnacji skóry głowy?
Stosowanie drożdży na włosy - efekty uboczne
Nie stwierdzono dotąd żadnych efektów ubocznych wynikających ze stosowania drożdży na włosy czy skórę. Może się jednak zdarzyć, że picie napoju z drożdży wywoła u niektórych wzdęcia i problemy trawienne. Żeby zminimalizować takie niepożądane skutki, pij miksturę przelaną tylko wrzątkiem, najlepiej jeszcze ciepłą.